| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca mi s-a furat certificatul de nastere? Trebuie sa imi schimb si buletinul daca schimb certificatul?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Scuze si buletinul de identitate nu trebuie sa ti-l schimbi, ci trebuie sa mergi cu el la eliberarea certificatului de nastere.

1 răspuns:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, ceea ce poti face este sa mergi la PRIMARIA localitatii unde te-ai nascut si poti cere un alt certificat de nastere, anul trecut am cerut eu un astfel de certificat fetitei mele si mi l-au eliberat pe baza unei cereri tip si o taxa de timbru; Asta depinde probabil de zona, localitate sau comuna, la noi in ROMANIA totul e diferit.Bafta.