| MissPurple a întrebat:

Ce se intampla cu asigurarea mea de masina, daca platesc o alta masina pe care l-am avariat? Platesc mai mult la asigurare la anul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa platesti ceva mai mult, societatile de asigurare aplica regula bonus/malus. Numai bine!

| MissPurple explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult pentru raspuns, m-am mai linistit

4 răspunsuri:
| visatorul78 a răspuns:

Datorita sistemului bonus-malus, vei fi incadrat in alt grad de risc ca sofer. Si vei plati mai mult nu doar la anul, ci inca 2 ani de acum inainte. Asta, bineinteles, daca nu mai faci vreo boacana pe parcurs. Atunci creste mult mai mult.

| timilian90 a răspuns:

Da asigurarea auto este calculata in functie de accidentele care le ai! deci la urmatoarea asigurare o sa platesti putin mai mult!

| MissPurple explică (pentru timilian90):

Multumesc mult pentru raspuns