| LanguageMaster a întrebat:

Ce se întâmplă cu Guvernul dacă trece moțiunea de cenzură?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Isi fac bagajele si isi vad de treaba lor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pică. Dar ca să nu pice Viorica, va pica moțiunea. Cum? Cu blaturi.
Și nu pică, că mie mi-au promis pensie mărită pe toamnă. Am eu pile, cunoștiințe și relații și nu îi las.

| romeo78 a răspuns:

Intră țara în criză, căci nu există majoritate în parlament, iar opoziția are nevoie de PSD și ALDE pentru a guverna. Deci, un mare fâs! Unii au promis creșteri salariale și de pensii, adică PSD, iar ceilalți tăieri, adică PNL.
Plus că mai vin 3 rânduri de alegeri și cine guvernează are sarcină grea pentru a mulțumi electoratul!

| aXy99 a răspuns (pentru romeo78):

Nu au cum sa creasca salariile si pensiile. Nu au bani sa le plateasca.

| romeo78 a răspuns (pentru aXy99):

Vor exista banii, dar depinde de fiecare guvernare cum gestionează finanțele publice.

| aXy99 a răspuns (pentru romeo78):

Si pana acum PSD a gestionat extraordinar finantele publice, nu?

| romeo78 a răspuns (pentru aXy99):

Nu vă cunosc vârsta, dar poate reușiți să vă aduceți aminte când la guvernare a fost PNL și când PSD-ul.
Deci, până una alta, opoziția nu este în stare să fie unită, se ceartă pentru funcții și altele! Nu văd nimic bun, în ambele cazuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E demis