| HanszmR a întrebat:

Ce se intampla daca cineva joaca un bilet la pariuri sportive si sa zicem ca ar castiga 2 miliarde? Stiu doar ca se impoziteaza suma aceea si ii da mai putin. Se duc si la anaf sau il afecteaza cu ceva pe viitor, spre ex face un imprumut in banca

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca este mai bogat cu suma respectiva, doar ca la noi nu se castiga miliarde, probabil ai exprimat suma in lei vechi.
Casa de pariuri retine impozitul pe castig si plateste castigul net.
Nu il afecteaza si nu are nici o legatura castigul cu imprumutul obtinut de la o banca, exceptie fiind cazul ca ar avea de platit un credit si il poate plati din castig.

| sierra1 a răspuns:

Unde se intâmplă chestia asta cu miliardele?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banii s-au schimbat demult, miliardele nu mai sunt miliarde.