| anonim_4396 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă luna trecută, după terminarea liceului am cerut indemnizația de șomaj iar acum am fost admis la o facultate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se intampla nimic, nu te vei prezenta la AJOFM si nu vei mai depune actele cerute pentru inscrierea la somaj. Luna trecuta ai fost doar pentru inregistrare si luarea in evidenta.

| kidmakka a răspuns (pentru Ioandelasal):

Este valabil și dacă am depus copia după buletin, după diploma de bacalaureat și toate celelalte, însă încă nu m-am prezentat pentru vizarea carnetului?

| kidmakka a răspuns (pentru Ioandelasal):

Este valabil și dacă am depus copia după buletin, după diploma de bacalaureat și toate celelalte, și m-am prezentat o singură dată pentru vizarea carnetului însă nu m-am întors cu câteva acte care trebuie completate?

| Ioandelasal a răspuns (pentru kidmakka):

Instiinteaza AJOFM ca ai fost admis si vei urma facultatea.

4 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Nimic!, renunţi la şomaj.