| ElectroFlash a întrebat:

Ce se întâmplă daca treci la metrou fără cartela? Era un polițist si m-a văzut, dar m-a lăsat să plec, a spus sa nu se repete. Helphappy

7 răspunsuri:
| Swetlly122 a răspuns:

Hai că nu dau ăștia faliment fara 2, 50 lei ai tai sau cat costa metroul. Stai fara griji (y)

| Yuoia a răspuns:

Se poate trece fara cartela? Ori ai sarit peste poarta.
Au camere de supraveghere si daca se repeta, probabil primesti amenda. Sper ca nu mai rau. Nu le stiu conditiile.

| Catrice a răspuns:

Asa debutează infracțiunea. Apoi o sa furi, o sa ucizi, o sa violezi, o sa devii traficant, o ajungi în închisoare.

| MJo a răspuns:

Are dreptul să te amendeze. Nu merită riscul pentru câțiva bănuțiwinking

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula te amendeaza. Daca te-a lasat nu se mai intampla nimic.

| aXy99 a răspuns (pentru Catrice):

Sper ca a fost o gluma.
Ce a facut el NU este infractiune, nu a incalcat o valoare sociala atat de importanta.

| aXy99 a răspuns:

Ai scapat, stai fara grija.