| anonim_4396 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă trimit o scrisoare fără datele expeditorului?
În primul rând: este trimisă spre destinație?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este trimisa spre destinatie, dar are toate sansele sa se piarda, sau sa fie aruncata la gunoi.
Eu asa procedez. Cine nu se chinuie, din bun simt, sa-si puna numele pe scrisoare, inseamna ca nu-mi merita atentia si este ori reclama, ori vreo porcarie, asa ca o arunc direct la gunoi, nedesfacuta.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai toate sansele sa se piarda, sa nu se mai intoarca samd.
Eu una, cand primesc scrisori fara adresa expeditorului, le arunc direct al gunoi, stiind sigur ca-s gunoaie si nu merita deschise.
Nici o persoana serioasa sau institutie importanta, care-mi scrie, nu evita sa-si puna numele si adresa pe plic, doar teparii, si smecherii fac farse, care oricum nu merita vreo atentie din partea mea.
Asadar, vrei ca scrisoarea aia sa fie citita, pune mana si scrie-ti numele si adresa, s-a nu fei luata drept un gunoi si aruncata.

| antimulte a răspuns:

Da este trimisa. Am făcut farse si la exp am scris ghici. Si a ajuns la destinatie.