| LanguageMaster a întrebat:

Ce se întâmplă dacă un primar moare în timpul mandatului?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se fac alegeri anticipate. Pana la alegerea noului primar locul acestuia este tinut de catre viceprimar.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Il inmormantează.

| gabicoo a răspuns:

Îl îngroapă! Vrei cumva să-l împăieze sau să-l mumifice, să-l expună în holul primăriei și să-l proclame primar etern așa ca pe Kim Ir Sen?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii inceteaza mandatul si se fac alegeri pentru restul de mandat in maxim 90 de zile de cand a incetat mandatul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se desfiinteaza partidul politic din care facea parte.

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Acu 10-15 ani, prin jud. Vaslui (sper să nu greșesc) primarul aflat în funcție - de pe vremea lui nea Nicu, a murit cu o zi înaintea turului doi. Ce au făcut plăvanii din comuna respectivă. Au mers la vot și au votat mortul! Și mortul a ieșit primar!
Vivat Românica și dobitoacele care viețuiesc în ea!

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabicoo):

Si mort si tot era mai bun decat opozantul laughing