| williamson a întrebat:

Ce se intampla in cazul in care nu ridic buletinul? Mi se pare absurd sa merg eu dupa el, platesc taxe peste tot si ei nu sunt in stare sa il trimita cu posta?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar nu gandesti deloc? Ce faci cand ai nevoie de CI si tu nu o ai?

| darrio2007 a răspuns:

Interesul este al tau sa ai buletin, nu al lor. Daca pe tine te doare in pix, e problema ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mna, daca e asa absurd stai fara buletin. Nu ii pasa nimanui decat tie ca nu ai buletin

| CodrutElian1990 a răspuns:

S-ar putea sa transmita la politie ca nu ai act de identitate si sa fii amendat. Dar o sa-ti trebuiasca undeva si nu o sa-l ai. Dupa 90 de zile se anuleaza.

| JicaContra a răspuns:

Sincer, eu ma uit mai departe decat lipsa de buletin
efectiv ramas la ei, se numeste ca au o dovada CLARA ca tu nu ai buletin, deci pot sa iti dea amenda, iar pulitistii IUBESC SA DEA AMENZI

cat despre posta, E INTERESUL TAU sa primesti buletinul in mana, nu sa vina cu posta si sa ajunga la altcineva (posta romana, yeeeee) care apoi sa faca imprumut pe numele tau, sau alta magarie d'asta

| oz_1736 a răspuns:

Ce faci tu e un protest. Daca un protest este neanuntat, nu va sti nimeni ca il faci si vei fi singurul care stii de el si vei fi si singurul pierzator... Dar poti sa astepti