| Raulix19 a întrebat:

Ce se poate intampla daca ma reclama la politie cineva din alt judet?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce ai facut. In functie de faptul ca ai savarsit o infractiune sau o contraventie vei fi cercetat penal sau amendat.

| Fatamuntilor a răspuns:

Legile(si aplicarea lor ) sunt la fel peste tot.Conteza fapta, nu locul!

| Felys a răspuns:

Nu conteaza de unde se face reclamatia, se vor face cercetari, indiferent de unde esti tu sau reclamantul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai facut ceva grav sau negrav
politistii vor pune alti politisti din judetul care esti sa te caute ca sa rezolve problema
Funda