| AlexDorinel a întrebat:

Ce se va întâmpla mâine la motiune după părerea voastră?

Citu va pleca sigur. PNL a zis ca nu va propune un prim ministru dacă PSD-AUR-USR vin cu o propunere. Daca nu, îl vor propune tot pe Citu.

Sper sa zboare Cimpeanu de la minister și sa nu mai aibă funcții ca e un comunist.

16 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pleacă-ai noștri, vin ai noștri...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu pleaca.

| Wr3nch a răspuns:

Si de ce e Campeanu comunist? Ca nu va lasa sa dormiti in banca?

Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns:

Nu e sigur.
Chiar daca guvernul cade, e posibil ca Iohannis sa-l propuna tot pe el.

| goguPatent a răspuns:

Va pica Citu.
Si PNL va merge la Iohannis cu o varianta la panarama care va fi respinsa. Si apoi il vor propune iar pe Citu, si va fi acceptat pentru ca nici USR nici PNL nici Iohannis nu vor anticipate.

Răspuns utilizator avertizat
| goguPatent a răspuns (pentru AlexDorinel):

Baietii de la USR pot fi oricat vor ei anti Citu si Iohannis.
Dar alegeri anticipate nu vor dori niciodata. Stau mult mult prea prost in sondaje acum.

Răspuns utilizator avertizat
| Sky7 a răspuns:

Marti cade guvernul, posibil alegeri anticipate, posibila suspendare a lui iohanis

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru AlexDorinel):

Care o sa aduca PSD ei AUR la putere si ajugem din groapa in puț.

| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ete fas.
parlamentul nu poate fi dizolvat de presedinti interimari.
mai incearca

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

1. la mana, presedintele nu e deloc obligat. Ti am mai explicat odata. Daca vrea, poate, dar nu obligatoriu.
2. la mana un presedinte interimar nu poate dizolva parlamentul.

| mi25 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Poate, nu este obligat. Mai citeste. Art. 89 din Constitutie.