| MrAnime a întrebat:

Ce semnificatie are Anti Contractul de Vanzare Cumparare...[FUNDA]

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu anticontract ci antecontract sau precontract; este un act care stabileste ca partile(cumparatorul si vanzatorul) vor incheia un contract. Daca esti interesata de mai mult cauta-l pe google, pe situri specializate, il vei afla cu siguranta.happy

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este "Anti" (aceasta inseamna impotriva) ci antecontract. Prin acesta partile se obliga sa incheie ulterior, in forma prescrisa de lege, un contract de vanzare-cumparare, stabilind obiectul, pretul, cum va fi platit acesta, avansul care se plateste la data incheierii antecontractului si o data limita pentru incheierea contractului. De asemenea se pot prevedea si alte clauze, de ex. sanctiunile pentru fiecare parte daca nu se incheie contractul pana la data stabilita.