| Tommy a întrebat:

Ce speram cu noile alegeri din aceasta toamna? Singurul presedinte care a "tulburat" ceva in Romania este Traian Basescu. Dar vrem mai mult. Ce se poate face pentru asta cu puterea de a vota? Tot el? Dar ce spunem despre principele Radu Duda? Oricare ar fi, sa faca ceva sa stam si noi cu fruntea sus in Europa. Personal mi-as dori un Mircea Badea... Mihai Gadea. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| 999Zoso a răspuns:

Si cam ce-ar face Badea sau Domnugadea? Bine ca n-ai zis de Stan Laptop. Astia nu sunt altceva decat niste catelusi care asculta de Felix.
Nici unul din politicienii de azi nu merita sa conduca tara. Nici macar cei tineri.

13 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Tot T. Basescu va iesi presedinte. Pun pariu cu oricine pe aici pe-o bere. happy
bunny - am fost cel mai fericit ca n-a iesit Nastase in trecut. I s-a dus vremea oricum.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Tocmai am vazut la stiri ca la Timisoara se cheltuiesc zilnic 25.000 euro pentru intretinerea unor arbusti care se usuca. Si tot la stiri am vazut ca guvernul se imprumuta la banca Transilvania un miliard de euro. Deci suntem sau nu in criza? Sau criza e doar aici jos? Deci, daca eu nu pot intelege cum a miscat Basescu (papusarul primului ministru) tara asta, in afara de hotomanii si certuri ...cred ca sunt stupid. (un ministru al tineretului care fura bani inlocuit de altul care nu-si poate justifica nici disparitia fondurilor personale...si cateee alte exemple sunt). Unde esti tu Tepes doamne?

| FearNoEvil a răspuns:

@Tommy - Una e sa-l vezi tu dezinteresat pe Badea si alta e intr-adevar sa fie. Hai sa fim seriosi. Oameni dezinteresati nu mai exista. Pana si eu care zic acum ca as face pe dracu' in patru pana la urma tot as baga mana pana la cot in buzunarele oamenilor. Ca pana la urma asa suntem toti. Stii de ce nu vreau sa ajung presedinte sau macar politician? Pentru ca asta ar insemna sa-mi pierd si urma de bun simt pe care o mai am.

| raluca_2686 a răspuns:

Cred ca tot basescu ar fi mai bun, in comparatie cu altii de la partide gen pnl sau psd. Nici unul nu e bun, dar dintre toti basescu parca e cel mai rasarit, nu a facut cine stie ce dar spre deosebire de altii tot e ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ti se pare tie ca ar fi "tulburat" Basescu pana acum? Eu zic ca n-a schimbat nimic in bine, dar e doar parerea mea happy nu mi-o lua in nume de rau. O sa am si eu drept de vot la toamna, si as vota cu Adrian Nastase, daca ar candida.Nu zic ca i-ar fi cu mult superior lui Basescu, dar, oricum, alta imagine ar crea Romaniei in lume. Aminteste-ti de gafele lui Basescu, de exemplu, cel cu Condolezza Rice... a fost jalnic straight face. Mai sunt si altele, n-are rost sa le amintesc pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, mai lasa si tu posturile lui felix in pace.incearca sa gandesti fara sa fii manipulat de catre altii.iti spun eu, ca unul ca Basescu nu va mai avea romania in urmatorii 15 ani.si crede-ma ca stiu ce spun.toti sunt inconjurati de grupuri de interese.in spatele liberalilor si a lui duda este patriciu, la psd, nici nu stiu pe cine sa pun pe primul loc sa nu se supere ceilalti.vadim este..., pe cine vrei tu? aaa, spuneai de badea? pai daca lumea a ajuns sa il considere pe badea mantuitorul neamului, nu ma mira de ce romania este unde este, iar nivelul de trai este atat de scazut.ma gandeam la o replica a lui lapusneanu, insa nu vreau sa jignesc.

| 999Zoso a răspuns (pentru anonim_4396):

Scrieti foarte bine. Acum am citit postul. Referitor la mantuitorul neamului, are multi adepti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu a tulburat? Altceva decat vinul? In ce tara?
Radu Duda? Un impostor, presedinte?
Alte variante, mai de doamne-ajuta, nu ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am votat baronii. am votat oligarhii, cred ca ma rezum la matusa tamara. dar am auzit ca e moarta si Nastasa ia luat actele pe casa.nu stiu dar ma voi mai gandi. poate Vadim Tdor daca va candida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Tommy - intotdeauna exista variante. Din pacate, suntem o natie de plangaciosi si de frustrati, de aici rezulta ca nu vom face nimic pentru noi decat cand nu ne vom mai plange. Atata vreme cat nu ne-am invatat ca in ultimii 20 de ani s-au intamplat aceleasi lucuri, cu aceiasi oameni, iar noi tot vrem basesti si iliesti, ne meritam soarta. Eu nu am votat la ultimele alegeri, nu voi vota nici la urmatoarele, nu am pe cine. Pana voi ajunge sa candidez eu, desi la cata mizerie se naste din momentul in care intri in politica, nu merita, nu am pe cine sa votez. Asa ca nu-mi ramane decat sa rad, sa rad, sa rad si sa ma lupt sa fac tot ce pot ca sa-mi fie bine, in orice situatie de fapt in tara asta.

| Tommy explică:

@bunny. de acord.cu nici unul dintre ei. Dar daca e optiunea ta pentru Adrian Nastase. poate-ti ajuta cu ceva matusa Tamara. Si vb ta, sa nu le mai amintim si pe celelalte.

| Tommy explică:

@e-o-mare-enigma. Esti aatat de tulburat (ca si mine de alt fel) de tot ce ne ofera acest sistem imputit, k nu mai ai putere sa dai o varianata. sa ai o idee personala. Doar sa judeci si sa dai cu parul. Nu asta este ideea ce am dorit sa o transmit. Un Badea ar fi cel putin dezinteresat, i-l vad mai degraba un Vlad Tepes. Si el este la fel de suparat pe tara care ne-a harazit-o soarta.

| Tommy explică:

@pentru Dumnezeu...eu chiar nu am variante. De aceia mi-am luat "lumea in cap" si sunt departe de tara pe care nu mi-o mai iubesc. Intotdeauna am citit cu placere comentariile tale din toate categoriile, dar in politica (unde si cei care nu cuvanta si-r dori sa aiba de spus o vorba) nu ti-ai expus puncul de vedere propriu. Bun comentariul de mai jos: "Nici unul din politicienii de azi, nu merita sa conduca tara"! Asta este adevarul.