| NemNUZ a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa fi avocat? Am inteles ca pe langa faptul ca ai terminat facultatea de drept mai trebuie de facut multe lucruri. Dau funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai trebuie inca 3 etape: examen de intrare in barou ca avocat stagiar, stagiatura de 2 ani si examenul de definitivat.

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Faci facultatea de drept, dai licenta apoi dai admitere in barou, iti gasesti un avocat pe langa care sa faci stagiatura 2 ani si apoi iti dai definitivatul.