| LupusDei1993 a întrebat:

Ce veti face daca asa deodata, fara stirea poporului, se deschid granitele pentru "migranti" si "refugiati"?

Eu unul m-as intoarce sa fac o cruciada.

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In saracia noastra nu ar veni nimeni, toti vor in Vest

| minrest a răspuns:

Tu esti genul care se intoarce, Robert; asa te-ai intors si pe TPU, unde ai fost banat pentru limbaj vulgar; lasa ca te prind colegii tai nazisti in tara in care esti tu insuti refugiat si migrant, si o sa inceapa cruciada cu tine.

| LupusDei1993 explică (pentru minrest):

Habar n-am despre ce vorbesti dar in fine.

| minrest a răspuns (pentru LupusDei1993):

Spui ca: 1. Esti in alta tara 2. Te-ai intoarce in tara sa incepi o cruciada impotriva migrantilor. OK. Sunt nazisti ca tine si in tara in care esti migrant; ce as rade sa inceapa cruciada atacandu-te pe tine.

| LupusDei1993 explică (pentru minrest):

>imi pasa de rudele mele sa nu fie atacate de 'refugiati' care o sa vina daca usr castiga
>fiind numit nazist

ok domnule pRoGrEsIsT

| minrest a răspuns (pentru LupusDei1993):

Traiesti intr-o lume imaginara, in care daca ar face USR parte din coalitia de guvernamant, in tara ar veni refugiati, iar cei care nu sunt nazisti, sunt progresisti.

| LupusDei1993 explică (pentru minrest):

Pun pariu ca ai crede ca baiatul ala catolic din SUA cu o sapca rosie MAGA e un rasist, misogin si 'nazist'.

| minrest a răspuns (pentru LupusDei1993):

Baiatul ala catolic? Cum sa imi dau seama care? Ideea asta ca o sa dea buzna refugiatii, printr-o masura luata fara stirea poporului, si ca o cruciada ar fi solutia, presupune multa indoctrinare nazista de pe site-uri de profil, chiar si fara alte elemente. Ok, nu esti nazist, ci national-socialist, mai e vreo problema?

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru RobertG101):

Pisica, a carei imagine o ai la profil, parca au facut experimente medicii nazisti pe ea; i-au modificat botul prin operatii succesive, iar pe zecile de mii de pisici la care botul nu a ajuns sa semene cu o gura, le-au omorat. Asa s-ar zice, dupa imagine. 1. Asta iti arata gusturile; iti plac imaginile kitch si morbide. 2. Asta e lumea pe care o pregatiti, voi, nazistii; o lume in care tot ce nu poate fi complet distorsionat, va fi distrus.

| LupusDei1993 explică (pentru minrest):

Da, numai ca acum o alta extrema ii ia locul, cea comunisto-marxista in care o sa fie la fel de frumix.
Si...eh?! De unde pana unde...stii ce, mai bine nici sa nu intreb

| minrest a răspuns (pentru LupusDei1993):

Comunismul e ceva din trecut, a fost candva o ideologie importanta; doar in teoriile conspirationiste national socialiste mai sunt comunistii ceva important.

| LupusDei1993 explică (pentru minrest):

Te rog citeste cartea din 1984 al lui Orwell, si vezi evenimentele din prezent.

| minrest a răspuns (pentru LupusDei1993):

In cartea aia este descris un regim in care oamenii nu mai au drepturi, si statul dispune de ei la discretie, mai precis persoana care conduce statul. Ideile tale, pe care le promovezi in postari, restrangerea libertatilor si statul autoritar, duc direct la regimul descris de Orwell. Chiar daca tu te-ai sugestionat sa crezi ca ideile liberale, puse in practica, duc la un regim totalitar, asta nu inseamna ca e si adevarat. "Cartea din 1984 a lui Orwell"? Vad ca nici nu ai citit macar cartea, Orwell nu a scris nici o carte in 1984; ai citit DESPRE carte pe site-uri naziste; ce aveau nevoie nazistii sa te faca sa crezi. Citeste romanul, daca il intelegi nu vei mai putea fi nazist.

| LupusDei1993 explică (pentru minrest):

"Ideile tale, pe care le promovezi in postari, restrangerea libertatilor si statul autoritar, duc direct la regimul descris de Orwell."
Stai...ce-CPLM!
Cand am spus eu de "promovarea" restrangerea libertatilor sau de stat auoritar?!
Nu deci deja mi se deshide al treilea ochi, din spatele capului
N-ai decat sa crezi in iluzia "democratiei", fie PSD sau USR la putere este fix acelasi lucru: subminarea si saracirea maselor spre interesul numarului mic la conducere.
Tu crezi in miturile astea cu care ai fost crescut:
"Fii de nota 10 la scoala ca o sa fii cineva"
"Votul tau chiar conteaza!"
Si tot asa, tot asa.

| minrest a răspuns:

Pe ungurul ala care a vrut sa puna o bomba de 1 decembrie, ai vazut ce elegant l-a prins SRI, desi stia sa se fereasca; pe convertitii la Islam in forma politica ai vazut cum ii gaseste din timp, patru parca pana acum; tu vino, am motive sa cred ca cruciada se va face impotriva ta.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Stai acolo că stai bine.

| Panamax a răspuns:

Poate refugiatii nu arunca coji de seminte peste tot, nu fac gratare la marginea drumului si nu asculta manele, si nu voteaza cu PSD.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Panamax):

Astia pe care ii descrii tu sunt tarani prosti care nu stiu ce sunt cu ei. Sunt si oameni destepti in Romania, si cei mai multi care voteaza cu PSD ori sunt batrani ori oameni necajiti care voteaza pentru un pix si o umbrela...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine e prost sa fie refugiat sau migrant in Romania? Centrele de cazare pentru refugiati arata in ultimul hal. Vai de capul refugiatilor care ajung in ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as face nimic. Migrantii sunt veniti si muncesc, nu scriu tampenii ca tine pe TPU. Sunt refugiati in Romania si e vai de ei, statul roman isi bate joc de ei.

| shrink a răspuns:

Infiintam natiunea ariana