| andreiboss31 a întrebat:

Cea acte trebuie sa am ca sa pot sa merg in marea britanie? Dar trebuie si viza?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru majori este destul cartea de identitate sau pasaportul si nu ai nevoie de viza.
Daca esti minor si nu mergi impreuna cu parintii ai nevoie de declaratie notariala autentica, data de ambii parinti, prin care isi dau acordul sa pleci in Marea Britanie si indica un insotitor major.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti major e suficient buletinul.

| mihai69 a răspuns:

CI valabil sau pașaport. Nu e nevoie de viză între țările membre UE.