| ionica56 a întrebat:

Cine credeti ca va fi urmatorul presedinte dupa Basescu?

19 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Tare ma tem sa nu fie tot Basescu. Desi se aude ca isi pregateste finul pentru candidatura.
@enamel - stim ce spui, dar pana la alegeri mai e ceva timp.

| Arthur a răspuns:

Următorul preşedinte aş prefera să fie rege, dar nu se poate din păcate. Bănuiesc că printre candidaţi va fi Oprescu şi mulţi alţii.

| Flav a răspuns:

Va iesi P. s. d.-ul cu Adrian Nastase, din pacate.

| Hombre a răspuns:

Nici un presedinte, nu avem oameni potenti pentru o asemenea responsabilitate, solutia este MONARHIA, dar asta inseamna sa fim un popor de dezmeticiti nu bezmeticiti care votam, mici, carnati, bere, brichete, pelerine, si alte cacaturi.

| cornel a răspuns:

Cica diaconescu:Othinking

| Dragosgan a răspuns:

Flav, din pacate a iesit PDL-ul criminal si prea hotz plin de pomanagii.

| babyblue a răspuns:

P. P... Tu chiar nu te uiti la Otv?laughing

| Narcis2007 a răspuns:

Antonescu(desi nici asta nu e asa de bun...numa gura e de toti politicienii)

| enamel a răspuns:

Ponta, probabil.Base nu mai are cum sa fie presedinte, are voie doar 2 mandate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot basescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai altul nici nu vad PRESEDINTE. ceilalti sunt doar sefi de gasti sau de camarile politice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un presedinte nu se diagnosticheaza pe crezute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va fi cel votat de majoritatea electratului.
Recopiez mai jos raspunsul pe care l-am formulat si pentru "regis" la cealalta intrebare, parerea din acest raspuns mi-o mentin si ca motivare pentru raspunsul la intrebarea ta;-)

"O solutie ar fi ca fiecare din cei care au dat un raspuns, care gandesc sperand la o schimbare, cei care au preferinte concrete pentru un reprezentant sau altul al unei formatiuni politice existente, deci NOI ar fi timpul sa ne inscriem fiecare in miscarea, partidul care ne reprezinta, pentru a vedea ce scartaie din interiorul gruparii respective.

Deci nu mai ezitati, cei care simpatizati cu regele, cu un partid oarecare, cu ecologisti sau chiar cu partide minoritare, din opozitie sau din partidul democrat liberal, mergeti si inscrieti-va acolo si luptatai din interior pentru a macina, minimiza ceea ce nu agreati acum cand sunteti in afara partidului.

Deci, chiar si romanii din diaspora se pot organiza acolo unde sunt "filiale" romanesti in teritoriu...

Cei care nu se simt reprezentati de actualele formatiuni politice, ei bine aceia trebuie sa forteze aparitia unui nou grup, a catorva lideri, nu doar unul, din care in cateva luni sa se obtina un rezultat dorit.

Astfel facand parte din partidul pe care il doresti, pune si tu o caramida la PROGRAMUL politic al viitorului presedinte, al viitorului guvern, al viitoarei SOLUTII.

Astept intrebari facultative."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum, scuzati-mi "incultura", dar cine e Diaconescu? Cine e Ponta? Cine e Antonescu?
Ce au facut astia ca sa merite asa ceva? A vazut cineva vreun proiect care sa ne dea sperante ca o putem duce mai bine? Eu nu am vazut si stau bine cu ochii. De atacuri tiganesti si de mahala sunt satul, de genul "ala e mai hot, ala e vinovat, ala e prost" dar nimeni nu ofera solutii.
Mi-as dori sa vina o echipa formata din oameni cu varste intre 30-40 de ani si sa faca o reforma pentru a duce tara asta catre democratie, ca ce intalnim in ziua de azi nu are nicio legatura cu acest regim politic.

| raluca0306 a răspuns:

Dan diaconescu laughing
daca va ajunge asta presendinte imi iau un porclaughing
vom ajunge de râpă! rolling on the floor

| MoatZa a răspuns:

Gigi becalirolling on the floor)

| Binelu a răspuns:

E
u!

| ralukiy a răspuns:

Antonescu sau Ponta-unul din ei.

| alexandra1115 a răspuns:

Dan diaconescu