| stefan_5768 a întrebat:

Cine ma poate ajuta, in legatura cu un accident rutier, in urma caruia copilul mi-a fost accidentat de un sofer beat? Purtandu-ma prin tribunale de la ana la caiafa.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa termini procesul, uzand de toate caile de atac(daca nu esti multumit de hotararile date) si apoi, daca tot nu esti multumit de hotararea definitiva si irevocabila, te poti adresa la Curtea Europeana a Drepturilor Omului(CEDO). Este de preferat sa ai un avocat bun, eventual unul specializat pe cauze de accidente rutiere. Succes si numai bine!

| Fantoma_1807 a răspuns:

Singura solutie este sa faci plingere penala impotriva soferului, sa te inmarmezi cu multa rabdare si sa/ti angajezi un avocat, asta daca vrei sa urmezi calea legala care poate dura foarte mult. O alta alternativa ar fi sa te intelegi cu respectivul sa suporte cheltuielile, dar iti trebuie multa putere sufleteasca pentru asta. si eu am un copil si nu cred ca as putea sa negociez, te inteleg si cred ca stiu ce simti, ca ai vrea sa/i zbori aluia capul, dar credem/a angajeaza avocat rabdare alta solutie nu este, justitia iti va face dreptate, cu greu dar sigur, lucrez in domeniul juridic si stiu cum sint tergiversate cauzele. succes si rabdare

| Gabitza_4589 a răspuns:

In primul rand depinde de locul in care s-a produs accidentul, daca nu a fost lovit pe trecerea de pietoni, traversand neregulamentar soferul nu este acuzat de omor din culpa ca urmare a unui accident rutier, va fi doar somat pentru conducere sub influenta alcolului asa ca nu mai cheltui banii prin tribunale.