| SaveTheNature a întrebat:

Cine merita sa fie Presedintele Romaniei?

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Din ce clasa politca avem raspunsul legitim si just ar fi nimeni nu ar merita. Nimeni a facut ceva ca sa merite acest drept. Nici Ponta, nici Antonescu, iar Basescu si-a pierdut demult acest drept(pe care nu l-a meritat nici o data).

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Victor Ponta.

| justitiarul a răspuns:

Raed Arafat sau Klaus Iohannis!

| SaveTheNature explică (pentru justitiarul):

Bune iedi sa stii. Si as mai adauga Mugur Isarescu, daca nu te deranjeaza ca aleg si un cetatean autohton.

| Dumnezău a răspuns (pentru SaveTheNature):

Isarescu e o vipera de neclintit.De 20 de ani, ii putrezeste curul pe scaunul de la BNR, fara a fi inlaturat, pentru ca deserveste interese straine, prejudiciind astfel tara.Isarescu,Basescu si oricine altceva a vandut si un hectar de pamant catre alte tari ar trebui executat pentru inalta tradare.Isarescu mai ales, pentru ca este membru al Comisiei Trilaterale.

| Dumnezău a răspuns (pentru SaveTheNature):

Cei doi care ar merita sunt morti de mult timp.Si anume,Iuliu Maniu si Corneliu Coposu,printre putinii politicieni cu o veritabila prestanta,demnitate si chiar noblete. Daca totusi,sunt obligat sa aleg dintre vii, Nicusor Dan, Remus Cernea sau un doctor cu reale calitati si beneficiar al respectului public.Mi-ar surade chiar si MRU sau Mihail Neamtu, de n-ar fi niste agitatori vanitosi ai PDL-ului, macar sunt destepti comparativ cu ce-am avut pana acum.

| WR104 a răspuns:

Dan Diaconescu, Dan diaconescu, Dan Diaconescu!
Jos Basescu, sus Diaconescu!
Votati, Dan Diaconescu, salvatorul poporului roman, distrugatorul de ciocoi.

| Rockart a răspuns:

Oricine în afară de Crin Antonescu.

| Rockart a răspuns:

Cum să-l puneţi mă pe Crin preşedinte sunteţi duşi cu vaca? ^ straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vadim. Dar cum el n-o să fie. deşi mi-e greu s-o zic, Crin Antonescu. Şi aici nu e vorba că merită sau nu, pentru că el va fi cu siguranţă de acum înainte.

| NoShit a răspuns:

Cineva din afara.

| qLoveSmileღ a răspuns:

Habar n-am.

| SaveTheNature explică (pentru qLoveSmileღ):

Cum poti intra pe o intrebare sa raspunzi cu habar n-amlaughing

| qLoveSmileღ a răspuns (pentru SaveTheNature):

Uite ca pot. happy

| 1000bodies a răspuns:

Eu, ma, eu.

| FyTzE a răspuns:

Cainele meu (stie sa aduca mingea)scuze nu aveam ce face...

| vanessa001 a răspuns:

Crin Antonescu.

| JokerMato a răspuns:

Antonescu sau Ponta, dar mai degraba Antonescu pentru ca Ponta e Prim-ministru

| MirisabelleX a răspuns:

Cu siguranta Crin Antonescu! Un presedinte inteligent si democrat! Cum Diaconescu? Ala care isi face emisiuni din necazul altora? nu vedeti ce gesturi si ce voc de minte josnica are?

| Flav a răspuns (pentru MirisabelleX):

Tu ai drept de vot? Sper ca nu.

| Dandanache a răspuns (pentru Flav):

Nu are. Si daca dreptul de vot s-ar da ca diploma de bac, nu l-ar primi niciodata.

| Rockart a răspuns (pentru MirisabelleX):

Inteligent şi democrat, trebuia s-o aud şi p-asta. laughing
Dacă ajunge Antonescu preşedinte numai democraţie n-o să fie în ţara asta, te asigur.

| Dumnezău a răspuns (pentru Flav):

Poate nu foarte democrat,in opinia inrobitorilor europeni, dar cu siguranta, mult mai inteligent decat matrozul beat, cu o prestanta mult mai mare dpdv social, nu este un vaporean penal.Am mentionat ca are cat de cat coloana?

Sa inteleg ca tu, pe 29, votezi pentru continuitate? Iti respect opinia,oricare ar fi,dar,daca cei ce votati acum impotriva demiterii,va veti da de ceasul mortii atunci cand UE va incepe si mai mult sa foloseasca Romania pe post de cobai si sa incerce sa coaguleze o uniune monetara,care sa gestioneze finantele intregii acestei Camore, numita UE, plangeti in linistea voastra, nu ca acum, cu megafoane.Pentru ca unii vor rade.

| Dumnezău a răspuns (pentru Rockart):

Deci,ii preferi pe cei din UE dictand?

Constitutia Romaniei, articolul 1, alineatul 1: Romania este un stat national, SUVERAN si INDEPENDENT.Nu crezi ca mosierii tai acri, occidentali, strasnice pavaze pentru statul de drept ar trebui sa-si inchida gaura si sa nu mai intervina in Romania? Oricand, Antonescu este mai bun, decat gretosii de la Bruxelles conducand prin papusa lor Basescu.Ar trebui inchise orice legaturi, cu orice stat de pe aceasta planeta, pentru a se readuce democratia in Romania si indepartat orice amestec strain, cu orice pret.

| Flav a răspuns (pentru Dumnezău):

Pe 29 votez pentru Romania. Da, votez pentru Basescu. N-au rost aici discutiile, poate live, la o bere, oricand, pe argumente solide, nu pe bataturi pe degete.

| Dumnezău a răspuns (pentru Flav):

Nu pot deslusi cum un vot pentru Basescu este un vot pentru Romania si nu pentru injosnicirea acesteia, dar apreciez ca ai fixata ideea de a vota, nu de a te ascunde in vizuina ca alti suporteri ai lui Basescu.

| SaveTheNature explică (pentru Dumnezău):

Si stai sa vezi.Ca am auzit o gramada de oameni,care il vor din nou pe Basescu. Si auzi de ce. ca se intorc comunistii. Le-a bagat asta in cap Basescu dealungul anilor,si acum oamenii au creierele spalate. Ca se intoarce dictatura striga toti basistii in cor. De parca, dupa ce il vor demite pe Basescu, vine cineva si le pune pistolul la tampla sa voteze USL.
.Si eu ca si tine mi-as dori nu numai intreruperea relatiilor de subjugare dintre Romania si membrele UE, dar mai mult, mi-as dori inchiderea granitelor,-ca avem si pamant destul, si consumatori destui,(chiar dinafara Europei.)
Bine ai zis ca suntem cobaii Europei.
Doctorul cu reale calitati si respect public e Sorin Oprescu nu-i asa?happy.
Mugur Isarescu ar fi bun in rolul de prim-ministru mai degraba decat presedinte. dar a refuzat tot timpul acest post.
Remus Cernea si-a castigat popularitatea (mai ales in randul tinerilor) datorita stilulu sau hippie si a "ONG" -ului sau.Nu ma pronunt in ceea ce priveste calitatile lui diplomatice(ca pana la urma asta trebuie sa faca un presedinte- sa fie un bun diplomat).
Corneliu Coposu..nu cred ca se vor mai naste oameni ca el, cel putin nu romani.-un adevarat patriot. Practic romanii acum sunt opusul patriotismului, si la moda e renegarea propriiei tari si a propriilor valori.
Nu stiu ce-si doresc oamenii de la presedinte-dar eu
- imi doresc in primul si in primul rand sa starpeasca hotia, sa faca in asa fel incat sa le fie frica absolut tuturor sa mai fure.
-si in al 2 -lea rand -Educatia si Sanatatea ca restul (autostrazi,stadioane,patinoare,banci avioane,caini vagabonzi,asfalt si iar asflat, piscine, turism, partii de sky) -astea vor veni de la sine.
Nu-l cunosc bine pe Crin Antonescu, e mult prea neutru in vorbire ca sa-mi dea de gandit ceva. de rau,, sau de bine.
Sincer sa fiu in toata consistenta sa, USL-ul e o blasfemie. PSD-ul cu PNL-ul?
pai unii "promoveaza" socialismul altii liberalismul. unii au fost de stanga, ceilalti de dreapta.
Eu iti marturisesc ca in 2004 l-am votat pe Base, ca sa nu mai aud de PSD.Nici nu-l stiam bine pe Base dar voiam sa scap de PSD, acum mi-e mila de mine insumi, daca repun in functie ceilalti mafioti, aceiasi PSD -isti.Partidul are aceeasi componenta,dar cu alta masca.
Ponta - nu stiu dar parerea mea e ca e obsedat,mult prea obsedat de politica,si de bataliile politice decat de problemele Romaniei. E absent din adevaratul cadru romanesc,e distant,arogant. Si nu-l vad bine.
Nu cred ca salvarea Romaniei vine dintr-un personaj anume,Circuitul oricum e inchis. si oricine ar veni, e acaparat de sistemul mafiot.
Clasa politica trebuie schimbata din temelii, fara doar si poate,
Si atata timp, cat romanii nu ies in strada ori de cate ori sunt calcati in picioare, in Romania nu se va schimba nimic. Romanii trebuie sa iasa mai des in strada si in numar cat mai mare.

| larisa1123 a răspuns:

Diaconescu.As dori funda te rog frumos.