| anonim_4396 a întrebat:

Cine plateste concediul pentru cresterea copilului

Răspuns Câştigător
| petru a răspuns:

Noi, toti cetatenii Romaniei, prin taxele si mpositele din care se alcatuieste Banul Public, care apoi, prin buget, este redistribuit si catre Oficiul Directiei de Munca si Ocrotire Sociala.
desigur, bani alocati pentu acest concediu ar fi de cateva ori mai substantial, daca functionarii publii ar fi cel mult 2% din populatia activa a Tzarii, si nu 20-23% ( nu-i cam exagerat. Sigur ca da daa ne gandim ca 4 milioane din populatiaactiva nu locuieste in Romania, numai de sarbatori
Sa va Dee Domnul sanatate si Copiilo si inteagii Familii!
petru b./Cluj

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Directia de munca.

| Darry a răspuns:

STATUL...