| ciocio1993 a întrebat:

Cine se pricepe la Somaj ii rog sa ma ajute Multumesc! intrebarea mea este urmatoarea: Saptamana aceasta mai exact vineri am terminat cu bacul imi mai pot baga somajul? mai imi trebuie alte acte in afara de: copie buletin,copie certificat nastere,adeverinta de venit de la fisc, adeverinta de la scoala de terminare a liceului, adeverinta de la M familie ca sunt apt de munca? Rog sa ma ajute cineva care stie si nu sa ma incurce! funda

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai mai postat această întrebare, primești același răspuns, http://www.bucuresti.anofm.ro/acte_ind.htm
Pa, pa.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Esti un cancer al acestei societati...in loc sa incerci sa faci ceva productiv te duci sa sugi din banii publici.

| cristinel87 a răspuns (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

De ce il condamni? Acum daca n-a luat bacul... vrei sa dea in cap la oameni pentru bani? E dreptul lui, totusi.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru cristinel87):

Pai tot iti ia bani din buzunar ca din taxe si impozite e platit si somaju ala. mai bine sa se izoleze si sa moara de foame decat sa paraziteze in felul acesta

| ciocio1993 explică (pentru cristinel87):

Lasa-l tata ca renunt la somaj pentru el, ca omu e traumatizat si ma duc si o tai pe masa in bucati si o ingrop in 10 locuri :X

| ciocio1993 explică (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

Pai ok frate renunt la somaj ca sa simti tu ca nu mai imi intra bani in buzunar din taxele si impozitele tele. Si intru peste m-a-t-a in casa o tai in 7 bucati si o ingrop in 10 locuri! si banii de groapa, aurul, pensia si cu ce mai are ea pe acolo cred ca ies in + ai nu-i rea ideea ta big grin

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru ciocio1993):

De ce kk t trebuie sa fie asta singura alternativa...ce *** de aceea suntem o mizerie de tara din cauza oamenilor ca tine, angajaza-te in *** odata lasa mizeriile de glume ca intri, tai, spanzuri si ingropi, invata sa formulezi o fraza corect si munceste nu mai cersi la stat bani. chiar daca ai dreptul asta, nu inseamna ca il meriti.