| LanguageMaster a întrebat:

Cine sunt demnitarii statului?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Teoretic, DEMNitarii statului ar trebui sa fie cei DEMNI sa conduca statul.
Practic, "demnitarii" statului sunt pusi de grupuri de interese influente si "alesi democratic" de poporul care nu stie aproape nimic despre acele persoane.

| Catrice a răspuns:

Aia care au oleacă de bun simt sa se prezinte și dorm în parlamenthee hee

| Zuzu1991 a răspuns:

Https://dexonline.ro/definitie/demnitar
presedinte, prim ministru, guvern, ministrii, parlamentari, senatori si restul HOTILOR care s-au tarat in varful statului

| Meme10Meme a răspuns:

Imi place acest cuvant. DEMNitari. Sunt demni pe dq, n-au facut nimic

| Werrich a răspuns (pentru Meme10Meme):

Ce mai ziceți de termenul cu "aleșii poporului"?

| Meme10Meme a răspuns (pentru Werrich):

Aia e mai rau.

| Antisistem11 a răspuns:

Niste idioti