| pitbull93 a întrebat:

Cititi scrisoarea aceasta nu o sa va para rau si postatio peste tot http://gandeste.org/......arvu/20571

1 răspuns:
| GeosBIOS a răspuns:

Totul se rezuma la faptul ca astazi parintii nu-si mai educa temeinic progeniturile. Le lasa sa creasca la voia intamplarii si se bucura ca stau linistite pe calculator sau la televizor, dandu-le astfel cat mai putine batai de cap.

Cum sa mai stie atunci generatia de azi si cea de maine de neam si cultura, daca nimeni nu s-a obosit sa le explice?

Cum sa mai stie ce sunt alea raspunderi, ce inseamna munca onesta, familia sau sentimentele sincere si adevarate daca ai lor s-au facut ca nu-i observa?