| Țoglă a întrebat:

Școală șoferi. Pentru a face un atestat arr pentru transport persoane, neîndeplinind una din acele criterii, pot da de atestat cu 1 an mai repede și apoi mai târziu să intru în posesia documentului? Astfel îndeplinind criteriul vechimii.

Mulțumesc, fundă.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti sustine examinarea fara a indeplini toate conditiile cerute, si pentru atestat este similar examinarii pentru permis.

1 răspuns:
| gogu220 a răspuns:

De ce crezi că sunt acele criterii? Tocmai pentru a te acomoda cu mașina, cu drumul, cu manevrele în trafic, că după aceea vei avea oameni în mașină nu cartofi.