| PainTech a întrebat:

Codul rutier reglementează traficul doar pe drumul public?

Ținând cont de asta, poți conduce un autovehicul fără carnet / cu carnetul suspendat într-un spațiu care nu e drum public ( drum agricol / tarla de grau / etc. )?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poți, de asemenea pe un drum forestier.
Dar să fii atent că asta nu te scutește de răspundere dacă comiți acolo un acident, pe motivul că codul rutier nu funcționează acolo.
Și în plus, am lucrat în asigurări și am avut caz. Asigurările nu îți plătesc dauna dacă îți distrugi mașina pe acolo.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da, poti conduce linistit, dar daca faci asta fii atent sa nu calci prin papusoii cuiva, adica sa intri pe terenul cuivawinking

| Violleta2022 a răspuns:

Si pana pe tarla, ce faci, zbori?

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Conduce taica-su.

| PainTech explică (pentru Violleta2022):

Până pe tarla nu e necesar să conduc eu tongue

| stokyan a răspuns:

Da, poți