| AvalohAlyn a întrebat:

Coronavirus e creat în laborator în China sau nu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata n-am vazut un verdict sigur in aceasta problema. Este posibil sa fie creat acolo dar inca nu este sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tind sa cred ca au gresit cei din zona respectiva, nu neaparat sa il scape din laborator, ci sa fi fost imprudenta. Ideea e ca acum cativa ani a fost gasit un virus foarte asemanator la liliecii din China. Totusi, s-a ajuns la concluzia ca nu trebuie supravegheata evolutia lui.
Pe de alta parte, nu e niciun secret ca lumea cauta virusurile ca sa le neutralizeze, deci, vorba aia, e posibil sa fi iesit si pe o talpa de pantof de pe undeva.
In plus, e un virus nu extrem de periculos, crezi ca nu ar fi facut ceva combo in laborator daca asta era intentia?