| AlexDorinel a întrebat:

Credeți că e posibil sa se facă alegeri anticipate după ce cade Cîțu marți?

Dacă da, ce trebuie sa facă cei de la PSD pentru a face alegeri anticipate.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iohannis nu va dizolva niciodata acest parlament

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Nu

| AC4S4 a răspuns:

Cheia este la presedinte, care doar poate, nu e obligat sa dizolve parlamentul. Daca totusi toata lumea vrea anticipate, in afara de PNL-Iohannis, sigur apare o suspendare. Iar cu cetatenii fiind nervosi, va fi chiar demis.

Parerea mea e ca fara anticipate nu se rezolva aceasta criza.
Se poate ameliora printr-un guvern care sa-i convina PSD-ului astfel incat sa-l voteze, ceea ce va duce la o scadere in sondaje a PSD si PNL, implicit o crestere a USRPLUS si AUR.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AC4S4):

Desi i-as impusca pe toti mizerabilii aia in genunchi, chiar mi-ar place sa ajunga ACUM psd-ul la putere. Sa ramina ei cu pandemia si cu economia praf si sa ii vedem ce c*cat o sa faca, ca de pe margine e usor sa maninci rahat...

| AC4S4 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pana nu ajunge USL (PSD+PNL) la sub 50% nu vom vedea vreo diferenta. O fi fost an pandemic, dar PNL s-a purtat la fel de corupt precum PSD-ul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AC4S4):

De acord, peneleii per total, ca partid, sunt la fel de infecti - si chiar si mai si, cu unele ocazii - decat mizerabilii rosii. Vezi ca atunci cand zici USL trebuie sa ai in vedere ca si UDMR si hauristii aia zanateci tot cu useleii vor trage...