| AlexDorinel a întrebat:

Credeți că la comportamentul nostru de acum, noi tinerii vom supraviețui mai mult decât părinții noștri?
Adică :
-ei mâncau toate bazaconiile,mâncau și de pe jos
-ei se juleau, alergau de dimineață până seara
-singura lor grijă era mâncarea și jucatul afara

Noi:
-avem de toate dar avem și mai multe griji
-mancam mai sănătos,avem mai multa igiena
-nu ne batem între noi, decât dacă e sa ne certăm, ne înjurăm prin telefon.

Eu sper ca intr-un final noi sa fim marii învingători dar cred că vom muri din cauza depresiei/stresului ce il vom avea pe la 40-50 de ani.

81 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorinele, esti un sac fara fund. Cate intrebari mai pui?

| Invictusman a răspuns:

Eu sunt 99% ca nu o sa trăiesc cât au trăit părinții mei.
Am 29 de ani și deja sunt pe ultimul episod, dar ferească Dumnezeu sa trăiesc cât au trăit ei cu o asa depresie catastrofala.
Mancam pe naiba mai sănătos ca peste tot vezi o mulțumi de oameni care mănâncă junk food de rupe, chiar sunt abonați la KFC, MC donalds, kebab etc numai mâncare procesata.
Pe noi sedentarismul o sa ne rupă cum ma rupt pe mine de am probleme cu coloana și alte probleme cardio.

Depinde de fiecare individ cum își gestionează stilul vieții, stilul alimentar, stresul etc.
Nu e o regula, și nu putem generaliza, depinde de fiecare individ,, cum își așterne asa doarme."

| Invictusman a răspuns (pentru anonim_4396):

E tânăr și neliniștit. Lasă-l sa pună cate vrea, el fata de alții măcar vrea sa afle unele chestii. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Altii afla din alte surse, nu de pe TPU

Răspuns utilizator avertizat
| Invictusman a răspuns:

Aici ai punctat bine, fiindca interlopii se cearta singuri cu telefonul daca înțelegi unde bat.
Nici ăștia nu mai sunt ce au fost.
Maine poimâine și Arthur de la ceptura se va crede interlop, sau playboy rolling on the floor

| Invictusman a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ba dacă ma crezi eu când eram mic la toți tovarășii mei le spargem capul rolling on the floor
Atunci mâncarea era sănătoasă man, bio nu sintetica, aici greșești enorm, ești mic crede-mă.
Cu igiena o fi asa cum spui tu, unii stau prost și acum cu igiena.

Răspuns utilizator avertizat
| Invictusman a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare aflam de unde putem scumpy :* :*
Pe mine nu ma deranjează întrebările lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Are si avocat nebunu

Răspuns utilizator avertizat
| Invictusman a răspuns (pentru anonim_4396):

E necăjit săracul, fi și tu mai milostiva.
Eu îmi depășesc zilnic ura fata de Romani Și Țigani, evoluez, deja încep sa am empatie fata de unii.
Trăim vremuri grele, eu de asta mi-am făcut cont sa ajut.

Răspuns utilizator avertizat
| Invictusman a răspuns (pentru AlexDorinel):

Mulți ii obliga pe copii sa devina ceea ce nu au devenit ei crede-mă, și când vad ca nu reușesc le da la temelie.
Nu ii lasă să aleagă ce vor/ce le place copiilor ci ce doresc părinții, asta duce de multe ori la depresie din cauza unor părinți comuniști și închiși la minte.
Unii încă au mentalitatea de dictatori și vor sa aibă un model perfect pentru societate când nici ei nu au fost asa, în schimb emit pretentii de la copiii lor pentru nereușitele lor.
Evident din nou nu putem generaliza, sunt fel și fel de tipologii.
Și bogați sunt care put a sconcs mort de un secol.
Eu nu am avut părinți restrictivi, eu singur mam autoeducat în pofida faptului ca am avut părinți toxici am fost de trei ori consecutiv premiant în liceu.

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca voi veti fii mai sanatosi decat parintii voastri, findca parintii vostri au mancat destula mancare organica pe vremea lui Ceasusescu, au mancat multe produse oraganice, mult mai multe decat mancati voi acum, care vin din strainatate, modificate genetic si pline de chimicale.
Pe vremuri, nu erau atatia copii cu tumori cerebrale sau cu cancere de plamani cum sunt azi.
Azi din cauza telefoanelor mobile, copii mici fac cancer la creier, iar cei care fumeaza si vapeaza chimicale, mor inainte de a atinge varsta maturitatii din cauza "gaurilor" provocate de vaparea chimica sau a tutunului, care provoaca cancere.
Este alarmant cat de multi copii pierdem in ziua de azi, din cauza "evolutiei" tehnologiei si a emanciparii prost intelese, bineinteels si a indolentei ca sa nu spun prostiei, parintilor care nu supravegheaza copii si chiar ei le ofera telefoane la varste mult prea mici, rascandu-le sanatatea copilasilor lor.

| Freya1 a răspuns:

Pai mancau de cand erau mici bazaconii si de pe jos, deci la maturitate sunt caliti.Au fost copii ce s-au nascut acasa si ia spălat in rau.
În ziua de azi, copii se nasc sensibili, iar o data ce mănâncă un mar ne spălat gata, fac indigestie, bube.Ca sa nu mai vorbim ca mâncarea de azi nu mai e bio,cat ar încerca să ne prostească.In ziua de azi până si legumele au ceva in ele ce provoacă, cancer.
La igiena nu am ce sa zic, într-adevăr pe vremuri nu era chiar asa băgat în seamă, deci asta poate fi un minus.Dar cu bătaia, da.Sunt contra violenței, dar nici sa fim ultimi fatalai.

| StrongHeart a răspuns:

Depinde de fiecare, de cata credinta in Dumnezeu are.
Ajuta sa fie cineva care sa te indrume, dar intr-un final toti suntem supusi la testul vietii, ramane in picioare doar cel care are credinta si cel care alege iubirea.
Bolile fizice pleaca din suflet, din patimi. Rezolvi sufletul, apoi trupul si mintea se vindeca de la sine.
Asta e adevarul pe care nu-l vei auzi nicaieri, pentru ca ar da faliment multe industrii.

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Si apoi mai zici ca nu erau fericiti laughing. Alea erau adevaratele bucurii.
Si eu am avut chiar daca sunt mai tânără un pic costumase de blugi,puma, casetofon cu caseta, am văzut filme la video, am băut suc la dozator, am mâncat guma turbo, aveam gentuta cu cd -uri si multe altele.

Răspuns utilizator avertizat
| Invictusman a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pe atunci copiii nu erau analfabeți funcționali ca acum sau studenții.
Acum educația e la pământ.

| Invictusman a răspuns:

Mâncarea acum e cancerigena fata de mâncarea de atunci care era organica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Pe atunci nu prea existau studenti, lumea facea cateva clase si dupa turnau plozi si munceau pe camp. Hai sa nu mai subestimam generatia din ziua de azi aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Zi-mi tu mie cati colegi de ai tai s-au lasat de scoala prin clasa a5a si la 15-16 ani au facut primul copil.