| besk a întrebat:

Credeti ca Romania se va schimba daca la putere va fi alt partid?

Răspuns Câştigător
| myrazvy a răspuns:

Care partid?
1990-1992- FSN, nu au rezolvat nimic decat mineriade
1992-1996 PSD si Ion Iliescu, nu au rezolvat nimic decat sa fure si sa inceapa sa fac datorii
1996-2000 Emil Constantinescu, nu a rezolvat nimic pentru ca nu putea conduce de unu singur, a crezut ca a fi presedinte de tara e acelasi lucru cu a fi magnat in monopoli
2000-2004, a revenit Marele Domn Ion Iliescu, care a privatizat tot, absolut tot, si a mai facut o datorie pe ici pe colo
2004-2009 Era Traian Basescu, care a incercat sa faca ceva dar sa lasat pagubas, acrescut pensiile cu peste 50%, sal min pe economie a mai crescut, ca acum... urmeaza
2009-pana in 2014 ales Presedinte acelasi Traian Basescu care dupa ce a incercat sa faca in mandatu anterior, poate era o strategie de conducere acum taiem ce am dat atunci si continum reforma statului prin imprumuturile straine, ca de doamne trebuie sa ne ocupam de ceva.
In concluzie PSD+PDL+PNL+Toate partidele= Roamnia incotro---directie gresita.
Sh cum imi place si mie sa am o vorba ca a lui acel denigrat om mirciulica badea, "Traim in romania si astra ne ocupa tot timpul" eu as zice " Traim in Romania si asta e bine, pentru ca totul e un haos, fiindca daca liniste aveam, serios ne plictiseam"

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca se va schimba, cu partidele si politicienii actuali. Deja avem experienta ultimilor 20 ani, partidele au alternat la putere si toate s-au comportat la fel, de fapt politicienii din toate s-au comportat la fel, toti uita de ce spun cand sunt in opozitie si la putere cauta doar sa se imbogateasca si se comporta la fel ca anteriorii, uitand de doctrina si promisiunile electorale. Poate un alt partid, cu alti politicieni, ar putea sa schimbe ceva, dar nu foarte repede. S-auzim si de bine!

regis
| regis a răspuns:

In acest moment nu. Am trecut deja de limita in care un partid mai poate face diferenta. Singura solutie pe care o intrevad in acest moment este un guvern de tehnocrati, cu o imunitate absoluta pentru minim 2 ani. Un astfel de guvern, fara a lua nicio masura economica, va oferi suficienta stabilitate si incredere pentru a atrage bani in tara, premisa importanta pentru reluarea cresterii economice. Lipsa de coerenta in actul de guvernare este una din greselile majore ale acestui guvern, iar un guvern incoerent nu poate aduce nimic bun.

| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca se poate. Nu poate fi vorba ca devenim Tara Minunilor dar se poate sa devenim mai organizati si capabili.

| EUSIATIT a răspuns:

Hitler si PCR mai poate. sau TEPES daca invie. atit

| anad a răspuns:

Din cele existente acum nici unul nu va face altceva decat schimb de fotolii, birouri si palate!

| gabriela a răspuns:

Venim dupa o perioada "de alte partide," ti-a placut cu ce au facut? ce au lasat in urma lor? Alt partid cu aceeasi Chiuariu, Adomnitei, Fenechiu, Vosganian. ce ar putea schimba? chiar si cu sustinerea PSD... Au fost, am vazut, dar nu am invins nici cu ei! Deci inainte cu Doamne ajuta!

| gabriela a răspuns:

Care alt partid? suferim de pe urma celorlalte!

| Petronela a răspuns:

Nu

| max_4494 a răspuns:

In situatia de astazi foarte putin. Ce mai poti face cand resursele sunt aproape epuizate iar solutiile afisate fac mai mult rau.

| andreig a răspuns:

Romania va ramane la fel pana la disparitie, nu va evolua sub nicio forma!

| StopTheWar a răspuns:

Nu, pentru ca toti sunt niste obsedati care vor sa ajunga la putere negandindu-se ca ei fac numai rau...Cheltuie bani pe degeaba, iar cel care fura cel mai mult acela este "BAROSANUL"

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Nup, doar s-a facut si revolutie si tot degeaba...

| LoveCrib a răspuns:

Depinde cine si in cat timpwinking