| fugi5555 a întrebat:

Credeți ca se va da bacul?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este important ce credem noi, important este ca examenul de bacalaureat se va sustine, anul acesta, doar la cele 3 probe scrise.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se va sustine BAC-ul!
S-a anuntat si acum 1 luna, iar acum cateva zile s-au clarificat cum se face prezenta si ca s-a renuntat la oral, facandu-se doar in scris.
https://www.capital.ro/......lerta.html

| sierra1 a răspuns:

Eu zic așa: nu veți da bacul, or să vi-l dea ei!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se va da. căci universitățile au nevoie de tine.

| JicaContra a răspuns:

Da, bac-ul se v-a da, in orice caz
scoala nu se stie daca v-a incepe la toamna, cel putin in versiunea normala si nu cea pandemica (on-line)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,bac-ul se va da indiferent de cazuri.Cand si cum nu stim, dar categoric se va da examenul de bacalaureat

| TanteMarianne a răspuns:

Poate ca da, poate ca nu. Faza e in felul urmator: Teoretic inscrierea pentru examenul de bacalaureat se facea la sfarsitul lunii mai( 25-29 cam asa),dar scoala e inchisa in perioada asta. Clasele a VIII-a si a XII-a revin in iunie,deci inscrierile s-ar face in iunie(TEORETIC),dar avand in vedere ca ministerul nu a anuntat nimic despre cand ne inscriem, orice ramane posibil...
Sincer eu cred ca o sa ne tina asa ca da, bacul se da pana in ultimul moment. Parerea mea. Daca erau hotarati de la bun inceput sa dea bacul atunci anuntau si cand si cum ne inscriem, pentru ca intr-o prima faza te inscrii la bac, dupa il dai.