| lupu123puma789 a întrebat:

Credeti ca UE va depasi (economic vorbind) USA(SUA)?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Bezea a răspuns:

Sunt foarte slabe sansele tinand cont ca UE este mai mult o organizatie socialista. In UE se cauta mai mult egalitate intre state ceea ce nu ajuta firmele europene pe un nivel global spre deosebire de state unde capitalismul ii incurajeaza.

| Gini a răspuns:

Nu.Cu tari ca Romania in nici-un caz.Cu tari, cum este a noastra ce trage UE in jos, va fi greu.Va fi china ce va depasi USA, iar cand americani vor vedea asta, va fi greu. Oricum noi speram, la ceva frumos dar va fi greu, mai ales la noi in tara.

| winter a răspuns:

Din cate vad eu ue vrea sa fie o tara la fel de mare ca sua cu centrul la bruxel parca, da na daca Romania in loc sa ceara frumos bani, ea ii ia prin frauda ca ii este rusine.ce mai romanie

| flyleaf22 a răspuns:

UE e principala putere economica a lumii. Nu se pune problema de depasit. happy