| joghu22 a întrebat:

Credeti ca va incepe războiul? As vrea sa mai vad si alte păreri.

65 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pana nu vedem o bomba sau impuscaturi intre rivali, nu stim nimic

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred.

| sierra1 a răspuns:

" joghu22: Credeti ca va incepe războiul? "

- care, cine cu cine?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Război Rusia-NATO nu va fi. Iar ocuparea părții estice a Ucrainei nu este război, este o plimbare cu tancurile.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si cu ce te ajuta acest lucru? big grin Doar intreb...
Ca nimic nu o sa se schimbe, indiferent cat am vorbi despre asta.

Dar nu, nu cred.

| Frank51 a răspuns:

Doar când cere oculta mondialăwinking

| J0B0MAT a răspuns:

Venea până acum, deja sunt boring subiectele astea. Dacă voia să atace Ucraina, Rusia putea să atace imediat, pe nepregătite, îi făcea praf într-o zi.

| Mosotti a răspuns (pentru J0B0MAT):

Pai normal, insa nu au nici un interes sa atace Ukraina, pentru ce? Ukraina de cand s-a dat cu UE si SUA a ajuns in evu mediu, de ce ar prelua rusii o tara praf sa-si manance economia acolo?
Plus ca daca face asta, da motiv la astia sa sara cum ca a atacat alta tara.

SUA are ce are cu rusii, si vor sa bage Ukraina in NATO ca sa puna arme si acolo la granita rusiei, asta e adevarul de fapt.
Si asta normal ca la rusi nu le convine, ca stiu ei ce gand are SUA.
SUA vrea sa-i inconjoare cu arme, sa nu ii mai lase sa detoneze nici o racheta de acolo, si bum, sa-i termine, asta se urmareste, ca din moment ce tu nu mai poti lansa nici o racheta fie nucleara fie nenucleara, ai pus-o, te poate face praf imediat.
Si e si normal ca rusii nu vor sa se ajunga acolo, de aia nu vor sa intre Ukraina in NATO, nu asa aiurea.

Acuma au frica de rusi ca aia au arme si pot da nucleare si altele, dar daca nu mai pot da? Cam asta e ideea.
Ca daca ai arme in jurul rusiei, contracarezi imediat orice pleaca de acolo, deci rusii nu mai pot ataca pe nimeni.

| johnnny123 a răspuns:

Cred că nici Putin nu știe încă dacă începe sau nu războiul.
Altcineva cu atât mai puțin.

| aXy99 a răspuns:

Nu cred.
Putin joaca poker, nu sah. Face bluff.

| Brizbriz a răspuns:

Sigur, cum se termina olimpiada, asta i-a cerut presedintele Chinei (sa nu faca razboi pana nu se termina olimpiada)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Brizbriz):

Asta ziceau si niste oficiali ucrainieni. Razboiul ca razboiul, dar nu il amestecam cu olimpiada.

| Brizbriz a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Yeap, razbel sau olimpiada, TOT AIA pe canalele de stiri big grin

| BuLaNNNeL a răspuns:

Presa din Ro, își dorește războiul mai mult decât Putin.
De fapt, stai, apostolii apocalipsei covid s-au transformat în apocalipsa războiului. Stinge tv-ul și te liniștești laughing)

| DonEduardo a răspuns:

Probabil razboi va fi doar in Ucraina. In Romania, cel putin cat timp mai suntem in UE si in NATO, nu se va intampla nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Datorita pandemiei războiul se va desfășura online

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca ai fost tare, foarte bine zis, hahahaaha, se face razboi online din cauza pandemiei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu o sa se întâmple nimic, si oricum dacă vom muri nu vom păți nimic happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca nu o sa se intample nimic, asta le-am zis si eu la astia aici si am si explicat de ce.
Rusii NU vor ataca Ukraina niciodata.

Cel mult SUA poate face cum a mai facut sa insceneze ca rusii ar fi atacat, doar sa ii acuze ca au atacat, asta da, si daca e asa e nasolie, insa si asa, Romania nu va avea nici o treaba in asta.
Ca SUA a facut asa si in Vietnam, si-a dinamitat propriul vapor cu oamenii lor ca sa aiba motiv de razboi, sa zica ca vietnamezii au facut asta.
Si Hitler a facut asa in Polonia inscenand ca soldati polonezi omorau nemti.

Reteta se cunoaste!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Hitler era nebun, dar nici americanii nu sunt mai breji din ce vad.
Vor ajunge cumva la pace sunt sigur.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de aia a si ajuns sus Hitler, ca era nebun, de un nebun aveau nevoie SUA, Franta si Anglia, hahahaha, altfel nu il ajutau sa ajunga acolo, si nu l-ar fi lasat sa se inarmeze desi tratatul facut tot de ei, interzicea asta. Ca dupa aia s-au dus si peste ei, asta e altceva, la asta nu se asteptau.

Pai SUA nu e nebuna, este desteapta, rea si parsiva.
Normal ca vor ajunge la pace, ca daca se iau la bataie e posibil sa distruga planeta cu nuclearele la o adica, nu prea merge sa se ia in coarne serios.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu la nebunia aia ma refeream.Dar e important dacă ești nebun sa nu fi și prost, ca poți fi si nebun și prost, depinde de situație. Acum războiul se desfășoară sub alte forma, nu cu nucleare suntem deja într-un război biologic dar asta putini o știu.
Hitler avea câteva boli psihice parca, dar nu știu dacă era și prost, nu cred, nu poți ajunge în conducător dacă esti prost, avea ce avea cu rasa 'inferioara' am avut si noi asa pe Antonescu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Vezi ca minte aia ce mi-o dat ignore, ea mi-o dat ignore și apoi mi-o trimis cerere de stop ignorare și am acceptat cererea, este mincinoasa și nesimțită, sa nu mai spun ca mi-o desemnat răspunsul pe care aparent a deranjat-o ca fiind câștigător când m-a ignorat prima data laughing la strawberss ma refer sau cum are nickname-ul. Are 14 ani, dar după comportament zici ca are 10!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai Hitler era de fapt rau nu era prost, erau rau si cat de cat destept. Nu avea nici o boala psihica. Am zis ca era nebun in sens de rautate ca vroia razboi, crime, rasism.

Nu stiu cum e si cu ignore asta ca se joaca lumea cu el asa aiurea la general, eu daca eram admin nu permiteam asa ceva sa-mi f mie baza de date cu joaca asta. Se da ignore din motiv intemeiat, daca esti insultat, jignit, spam pe privat in mod repetat, nu asa aiurea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Pai cam ești nebun când Comiți crime și războaie, era bolnav psihic, un om sănătos la cap nu făcea asa ceva, dar nu era prost, îl ducea mintea, răutate nu înseamnă nebunie, dar sa fi un psihopat cam da! Nu mai un psihopat făcea ce face el fără doar și poate.
Mi au dat unii ignore si fără sa am vreo discuție cu ei, sunt mulți ciudați pe aici, dar aia e un copil, nu am nici o pretenție de la ea, deși sunt copii foarte inteligenți la 14 ani.E posibil sa minta, sa nu aibă nici 14 ani, asa reiese din imaturitatea ei.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce, toti masonii astia care conduc lumea si fac razboaie sunt toti bolnavi psihic? Fi serios, rautatea nu tine neaparat de boala psihica.
Normal ca rautatea nu inseamna nebunie, psihopatia da, aia e cam nebunie cum zici si tu.

Ca sa faci crime si razboaie e de ajuns sa fi rau si atat. Ca poti fi psihopat sa nu ai sentimente fata de cineva dar sa nu faci rau daca nu esti un om rau.
Deci poti fi nebun cuminte si pasnic.

Si mie mi s-a mai dat ignore de catre unii fara sa stau de vorba, dar aia e, aia care dau ignore fara sa stai de vb iti dai seama ca-s prosti, ca un om destept nu da ignore aiurea fara motiv.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Răutatea când e extrema ca și în cazul lui Hitler este deja in pragul nebuniei, adică faptele lui,aia care sunt mereu în război da,sunt bolnavi psihic! Un om sănătos niciodată nu adera la asa ceva indiferent de situație, când răutatea este dusa la extrem este deja un diagnostic de nebunie,e grav daca tu faptele lui Hitler nu le vezi ca pe ceva foarte grav, mai ales ca ai studiat psihologia, din răspunsurile tale reiese ca ai studiat-o la un nivel rudimentar, adică nu mai un psihopat ar face ce făcea Hitler, subt dezamăgit de răspunsul tău sincer, chiar nu ma așteptăm la un răspuns derizoriu din partea ta având în vedere ca ai terminat facultatea de psiho.nu are corelație cu răutatea ci cu nebunia,cu sociopatia, psihopatia, cu nebunia un om sănătos nu ar comite crime în repetate rânduri, niciodată. Rau e când ești rasist, cand faci genocid la un nivel amplu ești deja psihopat, dar unul nediagnosticat, dar tot un psihopat. Sper sa te gândești și sa recitești ce inepții ai scris no offence

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu stii ce inseamna rautatea! Rautatea e uluitoare la oameni fara legatura cu nebunia, am dat raspuns f bine.
Ptr ca dupa tine toti masonii sunt nebuni, nu? Ca ei fac mai rau ca Hitler de 50 de ori, ca ei ai pus la cale sa vina si Hitler la putere tocmai ca sa faca ce a facut, tot ei au pus la cale WW1 si WW2 cu interese pentru putere si averi.

Sunt extrem de rai si egoisti, este gena umana, am mai explicat, rautatea si egoismul si avarismul ajuta foarte mult la supravietuire in trecut, si de acolo unii oameni sunt extrem de rai.
Deci "nebunia" aia de o zici tu, a fost dorita de natura, a fost necesara, si de natura e considerata cat se poate de normala.
Tocmai ca, cunoastem in psihologia evolutionista asta (pe care multi nu o cunoasteti, nu zic neaparat de tine, dar zic de restul, ca de aia si in relatii se mira de multe, daca ar cunoaste natura umana nu s-ar mai mira).

Ca poti fi si nebun in acelasi timp, da, aici ai dreptate, insa nu neaparat.

Semn de nebunie este sadismul, ala da, aia nu mai e rautate deja.
Si asta o sa-ti explic si de ce e nebunie, pentru ca natural sadismul nu ajuta la nimic, deci nu era necesar pentru supravietuire.

Deci pot fi ambele, si rai si atat, si rai plus nebuni.
Nu mai scuzati voi rautatea cu nebunia ca nu tine.

Cei extrem de rai, o duceau extrem de bine in trecutul indepartat, aveau putere, rautate, egoism, se bateau cu toti, le lua mancarea, teritoriile si femelele, asta e logica.
Eu iti explic asta ca sa prinzi logica de unde vine, ca rautatea extrema e trasatura evolutionista pur si simplu.
Ca si astia tot asta fac, organizeaza batai in lume ca sa castige ei cat mai multa influenta si putere, e acelasi lucru.

Se intampla exact ca in trecutul indepartat si acum, astia mai duri, mai rai, mai puternici, ne f pe noi ca sa o duca ei cat mai bine, sa aiba cat mai multa influenta si confort.
Adica pe scurt ala mai tare domina.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Men scrii mult si prost crede-mă nu te supăra! Era maniac omul, psihopat, un om sănătos nu ucide atâția oameni cu sange rece niciodată, nici măcar unul, el era entuziasmat când omora în stânga și în dreapta mai ales pe evrei,chiar se relatează despre el ca era paranoic de un sociolog notoriu.
El făcea exact ce fac psihopatii în filme de genu, numai ca mult mai rău, o ucis o mulțime de oameni, eu nu sunt deloc de acord cu răspunsurile tale având în vedere ca și eu am studiat psihologia, chiar omu era nebun, extrem de rasist,tot ce duce la extrem iese din normalitate,când omori atâția oameni nu mai e răutate, tu nu ști ce e răutatea și ce e nebunia vad ca nu discerni aceste chestii.
Acum dacă un om făcea ce făcea el ajunge pe viata la psihiatrie,nu mai vedea lumina zilei. Scuze ca ți-o spun darnu se vede ca ai terminat facultatea de psihologie deloc, chiar o dai in analfabetism datorita eroarei de gândire. Da,el era nebun și rau dar tu nu pricepi o ții pe a ta ca gigi contra. Esti nebun dacă te bati toată ziua cum aveam eu de ăștia în generala care se băteau toata ziua, i-au mutat la o școală speciala, deja psihiatru îți pune un diagnostic, darmite sa faci genocid, e psihopatie în toată regula, nu mai judeci când faci rau ca psihopat, psihopatii nu știu ca fac rău, tot ce făcea el se încadrează în tulburarea asta

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Acuma sigur ca Hitler era mai deosebit putin, era si putin diliu, aici ai dreptate, dar in mare parte era si rau. Era putin deviat de pe axa.

Si daca era tacnit Hitler, lumea aia de ce nu l-a dat jos? Inseamna ca toti au fost psihopati, ca au fost de acord cu el.

Pai atunci toti conducatorii lumii aia din umbra is psihopati?! Adica tot aia care l-au pus pe hitler acolo tocmai sa faca ce a facut, care fac razboaie si tot?!
Englezii care au omorat cu sange rece atatia oameni de au luat atatea colonii, francezii, spaniolii, americanii, erau toti psihopati?! Turcii care intrau pe unde vroiau si cucereau, omorau de 10 ori cat hitler, tot psihopati erau?
Nu stiu ce sa zic.

Ca daca facea doar 1-2 ca Hitler asa, era altceva, dar vad ca prea multi au facut pe timpul istoriei.

Japonezii cati chinezi au omorat? cel putin 27 de milioane, si aia-s psihopati?

Si aia care au dat cu bomba nucleara peste japonia de a ucis si mutilat cu sange rece tot psihopati erau? Adica SUA?

Gingishan a distrus jumate din populatia globului ca sa cucereasca lumea, hai sa zic ca ala putea fi psihopat, as putea fi de acord, ca era unu doar.
Si napoleon la fel. Lui napoleon i-a facut francezii Panteon aduca mausoleu din ala, si daca te duci la francezi sa zici ca ala a fost nebun, te ia de par.

Parerea mea ca nu erau psihopati ci extrem de brutali si rai.
Ce au facut ei pare o calitate razboinica, dura si cam atat.
Nu zic ca unii din ei nu erau si psihopati, dar nu toti.

Dar poate si tu ai dreptate, poate toti astia fara sa fi fost psihopati, sa nu fi putut sa fi facut asa ceva, nu te contrazic.
Inseamna ca rautatea lor vine din psihopatie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Sa ști ca pdihopatia e mai frecventa decât îți imaginezi, și sociopatia, mai ales sociopatia, ăștia realizează ca fac rău, cu toate astea tot o fac. Tulburarea antisociala asta presupune, cel puțin în contextul nazistului.La cât de nebun era,erau aia constrânși sa fie de acord cu ei,ii anihila și pe ei. Asta presupune nebunia,când spui nebunie te duce cu gândul la Hitler. El,repet, pentru el era o placere sa omoare evrei,nu avea nici cel mai mic regret,când nu ai deloc mila,empatie, emoții, frica ca nu ii era nici frica,și faci astfel de acțiuni extreme ești psihopat,asta și medicii psihiatrii o pot confirma, el nu avea deloc compasiune ca om,o înnebunit sunt sigur de la unele disfuncțiuni sexuale de care suferea, astea duc la psihoza, el era paranoic,paranoia = psihoza cronica! Citește sa vezi ce probleme avea înnăscute la bărbăție, pe lângă astea lua și cocaina,metamfetamina la greu,și hormoni sa oi crească libidoul ca el avea micropenis,chestia asta la înnebunit din tinerețe subt sigur, el nu urina ca noi normal, avea multe probleme, de regula astfel de probleme duc la probleme psihice serioase.
Sunt foarte mulți psihopati, e posibil sa fi schimbat un schimb de replici de-a lungul vieții tale cu o astfel de persoana, eu am cunoscut un diliu de asta prin intermediul unui "prieten ", si am avut altercații serioase cu el, Hitler era de 1000000 de ori mai nebun decât ala, un om.cu probleme psihice nu e mega fascist, mega rasist, și inca 10 chestii de genu. Asta dacă se ducea la psihiatru îl găsea nebun după secunda când întra în cabinet. Un om care nu e nebun nu ar recurge la asa ceva niciodată, dar el era nebun și rău, nu nebun și rău și prost.
Sunt foarte mulți psihopati in libertate dar nu toți fac rău, dar nu au în schimb deloc empatie, o simulează însă! Creierele psihopatilor nu pot face conexiuni pentru a invoca empatie, sunt lipsiți total de orice moralitate și etica, asa era și Hitler un adevărat psihopat nediagnosticat.Eu îmi dau repede seama când cineva e psihopat, ăștia care simt emoții sunt cel mai periculoși ca nu au deloc remușcări și sunt foarte mincinoși, cei lipsiți de emoții nu sunt asa de periculoși dar nu pot empatica niciodată ca un om normal.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca lumea se punea contra, nu avea el cu cativa acoliti sa faca ceva contra a 60 de milioane de oameni, stai tu linistit, dar lumea l-a aplaudat.
Pai da, asa ca Hitler fac multi si ti-am dat exemple cine a facut la fel sau mai rau, destule exemple, inseamna ca toti or fi psihopati sau sociopati, nu stiu ce sa zic, toti carea au facut chiar mai rau decat hitler.

Stiu ce problema a avut Hitler, era vai de mama lui mai ales la sfarsit.

Inseamna ca toti nazistii si adeptii lor sunt psihopati sau sociopati, ca aia ar face 100 % exact ce a facut Hitler, ca aia e ideologia, doctrina de fapt, de fapt doctrina nazista e sociopata sau psihopata, pentru ca docrina asta presupune exact ce a facut hitler, sa omori oameni pe motive rasiale si alte motive, fara regrete.
Deci nu doar Hitler e asa, doctrina este asa.
Tu ignori doctrina si o iei ca si cum alt nazist nu facea asa, total eronat.

Ca s-a nimerit ca Hitler sa fie si diliu in acelasi timp, asta este alta treaba.

Pai am avut eu la sala un nazist cu zvastica pe brat si a zis ca foarte bine a facut hitler, ca era normal ce a facut, ca si el ar face la fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Toți care au făcut ca el,toți sunt la fel.
Ma surprinde ca nu ști despre sociopatie și psihopatie,toți care spun asa,spun sa para și ei smecherasi,sau nici ei nu sunt mai sănătoși.
Eu știu ce e psihopatia,ti am spus-o clar cu argumente, văd că nu înțelegi,nu se prea vede ca ai studiat psihologia, mergi la un psihiatru random și întreabă-l, un om sănătos la cap nu ar face asa ceva, poate fi și in cadrul unei psihoze nu neapărat sociopatie.
Problemele alea l-au înnebunit, pe oricine ar înnebuni asa ceva, te distruge psihic.
Lumea era foarte primitiva înainte, nici nu ai ce pretenții sa emoti, tot ce este extrem împotriva unor nații e o problema serioasa, și eu urăsc anumite nații, dar nu as face asa ceva ce o facut el.
Studiază bine psihopatia și o sa vezi ca are corelație acțiunile lui cu tulburarea asta.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba stiu despre sociopatie si altele dar nu ma gandesc ca toti aia sunt la fel de sociopati si psihopati, atata ma mir.
Uite, am sunat-o chiar acum pe fosta mea psiholoaga dar a zis ca nu poate vorbi ca era in consultatie (am si conversatia, sa nu zici ca n-am facuta sta), dar o sa vb cu ea si o sa-ti zic.
O sa-l intreb chiar si pe psihiatrul meu.

Evident ca cine face asa ceva e clar ca nu are sentimente adica cum zici tu, nu e sanatos, dar ce sa zic, ca daca ar avea sentimente n-ar face asa ceva, insa eu consider ca poti fi doar foarte rau si atat, si ajunge.
Adica nu consider ca trebuie sa fi nebun ca sa nu ai sentimente.

Pai pe toti nazistii ce i-a mai innebunit?! Ca toti sunt ca hitler, ar face oricand acelasi lucru.
Dupa teoria ta orice nazist nu e sanatos la cap, hmm...
Sa vedem si parerea psihiatrului si a psiholoagei, si o sa intreb si pe romedic un psiholog si o sa-ti dau ce a zis, iti dau print screen.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Psihologii nu sunt medici, psihiatrii sunt medici.Și am dat si de psihiatrii prosti dacă ma crezi, care înjurau ca în codru.
Eu îmi mențin părerea și încerc sa îți spun că sunt foarte mulți psihopati in libertate care ar trebui închiși pe viata la Psihiatrie, nici nu ai idee cât sunt de periculoși, s-o ăștia nu au făcut ce a făcut Hitler, el merita pe viata la nebuni sa își petreacă viata nu în libertate. S-ar putea unul sa zică asa, unul altfel ca nu a fost, medici sunt psihiatrii, ei cunosc bine tulburările de genu, chiar și neuropsihiatrii, de fapt ei știu cel mai bine despre aceasta tulburare, eu ma mir cum de nu înțelegi acest lucru, când se încadrează perfect la acest diagnostic.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu inteleg f bine acest lucru, insa nu asta e problema, eu am zis ca parerea mea este ca nu toti raii sunt bolnavi neaparat, atata tot.
Ca sunt multi psihopati si sociopati in libertate, ai dreptate, asta asa este.

O sa vad ce zice psihiatru meu. Dar si psihologii, ca si ei studiaza astea ca si medicii, psihologii doar nu au treaba cu medicatia, in rest de sociopatii, psihopatii si altele, stiu si ei la fel ca medicii.

Evident ca si dupa mintea mea, unii care fac crime fara regrete si rau altora, sunt bolnavi, adica logic e cum zici tu, dar nu stiu daca real este chiar asa.
Adica cum ar veni un om sanatos nu poate fi rau, cam asa zici tu, si eu as zice la fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

O comis crime în masa îți spun eu ca era bolnav mintal ( dar nu si prost )
Toți care au ajuns la genocid sunt bolnavi mintali nediagnosticati.El devenea paranoic când era vorba de evrei.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am zis ca era prost asta clar, sa vad ce spune psihiatrul despre asta maine, si psiholoaga.
Dar nu neg ca toti care fac nenorociri sunt de fapt bolnavi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu nici o musca nu as putea dar-mi-te un om las-o în colo de treaba,omul era nebun și gata happy
Și unul pare normal pana ce începe sa se taie pe mâini, o făcut-o de nenumărate ori, asa și el a ucis de nenumărate ori, este suficient sa rostești acest cuvânt,, a ucide " și deja ești declarat nebun de psihiatru, daca tot o spui în repetate rânduri, o spui pana când acționezi

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar acum i-am scris psihiatrului pe whatsapp, sa vedem ce raspunde, si mai in colo o sa o sun pe psiholoaga.

Stiu ca asa ar trebui sa fie, sa fi bolnav ca sa faci alea, insa nu se stie daca e chiar asa.
Am scris pe romedic la o psiholoaga dar inca n-a raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

E posibil sa primești 2 răspunsuri diferite.
Eu oricum nu îmi voi schimba părerea, niciodată nu poți numi un astfel de om normal la cap, era dereglat în ultimul hal.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, sa vedem, tare sunt curios de ce raspunsuri primesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu nu sunt curios deloc man, eu subt sigur ca era dus cu capul, era irecuperabil, nici medicii psihiatrii nu îl putea ajuta, era un caz pierdut.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

A raspuns asa psihiatru "nu stiu, e o discutie filosofica asta". Deci n-a dat nici un raspuns.
Adica cand l-am intrebat daca hitler si ailalti au fost bolnavi de au facut asa, sau doar rai si atat.

Normal ca pe HItler nici un psihiatru nu putea sa-l ajute, ca aia era personalitatea lui de fapt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Da psihologul nu ți-o răspuns?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar acum am vb la telefon cu psiholoaga si a zis ca aia care au facut crime in masa nu sunt bolnavi neaparat, psihopatia si sociopatia nu-s boli, cica doar psihozele-s boli.
Psihopatiile si sociopatiile sunt doar structurari aiurea ale personalitatii, deci tulb de personalitate si atat sunt, asa scrie la carte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Da,pai am zis și de psihoza, e posibil sa se fi confruntat cu asa ceva, a fost disgnosticat de un sociolog de renume ca fiind paranoid

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Hitler nu a avut psihoza in mod natural, poate a avut dar indusa de droguri, deci tot nu era boala.
Era rau, sociopat, psihopat dar nu bolnav.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu putem ști precis dacă era bolnav sau nu, asta e o tulburare foarte grava, cronica, care nu se poate vindeca.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce avea el clar nu se vindeca, personalitatea aia infecta si rea.

| Strwberrs a răspuns:

Hmmm. Pai daca incepem razboiul, America ne tine partea, iar Rusia face parte din N.A.T.O. si nu cred ca si-ar asuma riscul sa inceapa un razboi.

| johnnny123 a răspuns (pentru Strwberrs):

Mai spune-o o dată pe aia cu "Rusia face parte din NATO"

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru johnnny123):

Adica Rusia face NATO felii. big grin

| suntserios a răspuns (pentru Strwberrs):

Serios? Rusia face parte din nato?

nu stiu ce e mai amuzant, ca Rusia face parte din nato sau ca ai scris Rusia in loc de Romania

| Strwberrs a răspuns (pentru johnnny123):

Scuze Romaniaaalaughing

| Strwberrs a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Exact aiaa ziccclaughing)

| Strwberrs a răspuns (pentru suntserios):

Romania*
Excuse melaughing)

| darrio2007 a răspuns (pentru johnnny123):

Baiatul este aerian cand scrie asa ceva, că Rusia face parte din NATO. Mă are la ignor, pentru că gandeste doar cum vrea el, nu cum ar fi normal.

| Mosotti a răspuns (pentru Strwberrs):

Rusia nu o sa inceapa nici un razboi nicaieri.
Rusii nu au nici un interes sa intre in Ukraina, n-ar avea nimic de castigat.

Si daca ar intra, Romania nu are avea nici o treaba cu asta, s-ar bate ei acolo la ei si atat.
Mai ales ca Ukraina nu e in NATO, deci nici trupe macar tu ca romanie nu trimiti, ai trimite doar in tarile NATO la o adica.
Si chiar daca ai trimite trupe, aici tot nu am avea nici o treaba.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Imi place optimismul tau. Nu e ca si cum rusii nu ar avea 2-3 rachete in plus si pentru noi. Asa, de atentionare e suficient sa traga cateva balistice, non-nucleare, in cateva orase mari, cit sa fie acolo cateva sute de morti civili, apoi sa mai pompeze niste bani in propaganda Aurista. Sa vezi ce repede iesim din UE si NATO dupa aia...

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Optimismul meu e justificat. O sa vezi ca e cum zic eu.
Nu au de ce rusii sa dea rachete pe la noi daca noi nu ii atacam.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Riiiight. De parca un "atac" nu poate fi inscenat. Vezi Barbarossa. Daca nu ataca Hitler, tot in anul ala ar fi atacat Stalin...

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai din partea SUA si NATO da, ma astept sa le insceneze rusilor ca ei ar fi atacat primii. De fapt de asta mie mi-e frica, ca sua are interes ca rusii sa cade de atacatori ca sa casune pe ei apoi cu tot NATO.

Pe rusi nu-i vad sa faca din astea. Ca daca ma uit in istorie, doar anglosaxonii, sua si astia au purtat reteta inscenarilor, vezi vietnam, vezi hitler cu polonia si poate si alte cazuri care eu nu le cunosc.

| geani87 a răspuns:

Eu sincer nu cred