| Alxblx a întrebat:

Credeți dacă s-ar legaliza prostitutia, economia din Romania ar escala?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate ar creste putin, dar nu prea mult.
P.S. Nu exista verbul "a escala", doar substantivul "escală", ce nu are legatura cu cresterea economiei. Exista verbul "a escalada" care se apropie putin dar nu tocmai exact, verbul corect este " a creşte".

| mgtow a răspuns:

Da se produc taxe aditionale

| sierra1 a răspuns:

"economia din Romania ar escala" - adică cum?

| doctorandus a răspuns:

Prostitutia a fost de facto legalizata (e doar contraventie).

| Wr3nch a răspuns:

Teoretic ar creste, dar sincer nu cred ca merg atatia cat sa fie ceva substantial.

| mudokins78 a răspuns:

Ar exploda! La cate panarame avem in tara...

| laSoledad a răspuns:

Tu intai invata ce e aia economiewinking

| laSoledad a răspuns:

Una e sa creasca taxele si impozitele si alta e ca ele sa fie colectate intr-adevar. Si aici stim cat de prost sta ANAF-ul la colectarea lor.

| DabiJaWL a răspuns:

Escala? Nici macar nu exista cuvantul asta laughing)))