| AvalohAlyn a întrebat:

Cu ce diferă alegerile prezidențiale din America fata de alegerile din Romania?
Cine credeți că va lua urmatorul mandat de presedinte in U.S.A, tot Donald Trump? Sau Joe Biden sau altii?

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Eu văd câteva asemănări:
- Nici ei, nici noi nu avem habar ce și pe cine votăm!
-Și la noi și la ei nu contează pe cine votezi contează cine numără voturile ca să iasă cine trebuie. La ei treaba asta a fost la alegerile din 2000 in Florida unde guvernator era Jeff Bush fratele lui George W. Bush! La noi treaba asta a fost la alegerile din 2009!
Sper că viitorul președinte al SUA să nu fie Trump. Din pacate cetățenii SUA vor avea de ales între un dement șantajat de Putin și un evreu. E ca in filmul " Alien versus Predator. Nu contează cine câștigă - Noi pierdem".