| numesiprenume0 a întrebat:

Cu privire la persoanele cu dizabilități...
Este normal ca atunci când merg la reevaluarea pentru grad și trec de la a avea asistent personal la a avea indemnizația sa fie lipsa o lună? Am avut reevaluarea in iunie, iar pe luna iulie nu am primit banii. Am primit în septembrie pentru august. Unde sunt cei pe luna iulie, daca dosarul are continuitate?
Ofer funda pentru detalii!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ei si intreaba i, doar ei stiu din ce luna te au pus in drepturi de plată.

| dinaprilie a răspuns:

Dosarul are continuitate doar daca tu ai depus actee in timp util.