| Girly97 a întrebat:

Cum a reusit Dancila sa obtina diploma de liceu?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exact in acelasi mod cum au terminat si termina si acum altii.

| Kogaion a răspuns:

Cum au reusit aproape 80% din generatia ei. Pe vremea aia, toti prostii terminau liceul.

| sierra1 a răspuns (pentru Kogaion):

Mda, acum doar cei mai buni din cei buni îl iau (bacul)

| kopli a răspuns (pentru Kogaion):

Esti tu sigur? Ia uite cum scriu si vorbesc generatiile de acum! Dancila este doar un accident. Probabil fiica "cuiva" si a fost protejata ca sa nu-l supere pe "taticu".

| darrio2007 a răspuns (pentru Kogaion):

Ne-ai cam facut prosti pe toti astia din generatia 70-80.
Bravos musiu!
Lasa ca nici cu astia de azi nu mi-e rusine. Dăncilă e nimic pe langa gramatica unora cu ifose.

| Kogaion a răspuns (pentru kopli):

Eu n-am zis nimic ca cei de acum sunt superiori. Scoala romaneasca de cand s-a infiintat produce foarte multe diplome. In rest, foarte putini ies cu adevarat educati din ea.

| Kogaion a răspuns (pentru darrio2007):

Scuze daca te-ai simtit jignit, dar am vazut/vorbit cu foarte multi din generatia ei si am ramas cu concluzia ca majoritatea nu prea le au cu vorbitul. Eu nu zic ca cei de acum sunt superiori, doar ca scoala romaneasca mereu s-a bazat pe cantitate si nu pe calitate.

| darrio2007 a răspuns (pentru Kogaion):

Sa stii ca totusi, in privinta asta, este o diferenta de atunci cu acum.

| kopli a răspuns (pentru Kogaion):

Nu-ti mai raspund la restul. Dar, pe vremea aia se intra CU EXAMEN de admitere si la liceu si la facultate. Nu ca acum, ca doar te inscrii si gata. Examenele, erau destul de dure (pe langa competitie). Nu stiu cand crezi tu ca s-a infiintat scoala romaneasca. Dar nu intotdeauna a produs diplome fara valoare. Adevarat, pe zi ce trece educatia e tot mai proasta. Dar nu a fost asa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru sierra1):

Sper ca esti ironic cu comentariul asta happy

| sierra1 a răspuns (pentru Cosmin86):

Începe cu "mda" - poate ai observat...

Răspuns utilizator avertizat
| Mihai11 a răspuns:

A făcut liceul? laughing