| anonim_4396 a întrebat:

Cum afecteaza brexit-ul importul de masini din Marea Britanie?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In niciun fel. Nu uita ca masinile din Marea Britanie au volanul pus gresit si kilometrajul in mile. Cine ar vrea o asemenea masina? Mai ales ca nu poate fi inmatriculata.

| Simpatic a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Da, dar deja pute Romania cu masini cu volane pe dreapta inmatriculate pe Romania, o greseala grosolana. alea vor sta in circuitul rutier mult si bine. cum am mai spus cu alte ocazii, tara de cacao Romania, unde la altii nu iti este permis sa faci ceva, la noi se poate, vorba romanului las-o ba ca merge asa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu era cine stie ce piata de sh uri UK, dar probabil de acum nu se vor mai putea inmatricula asa usor... umbla vorba de o lege, nu stiu exact care e si daca e in vigoare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aston Martin, Bentley, Caterham Cars, Daimler, se vor importa cu taxe vamale ale UE. Cele SH nu o să mai merite.

| RoCkKiD a răspuns:

Cam deloc, dac ate uiti la ce masini noi se cumpara in Romania Marea britanie nu e printre cei mai mari exportatori de autovehicule. Cat despore cele 2nd, problema o sa fie si mai mica pentru ca am inteles ca planuiesc sa nu te mai lase sa le inmatriculezi pe cele cu volan pe drepta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci nu mai merita sa aduci masini din GB pentru a piese de schimb in Romania?