| TheSpectacularSpidey a întrebat:

Cum credeti ca ne-ar putea afecta tensiunile politice dintre Rusia si Ukraina pe noi? Eu cel putin cred ca Ukrainienii vor emigra in Moldova si in orase precum Galati,Braila, Constanta.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca visezi.Nu iti dai seama ce se poate intampla.Noi suntem la mijloc, intre SUA si Rusia.Pentru ca aici este principalul conflict.Stapanirea mondiala. Poate stii ceva despre Razboiul Rece, Criza rachetelor din Cuba.Cu ani in urma.Am trecut de multe ori pe langa cel de-al treilea razboi mondial.Multi de pe site nici nu erau nascuti pe vremea aceea. Daca SUA intervine ca si in celelalte tari, sub pretextul de a face ordine, impreuna cu aliatii sai, vom avea destul de suferit.Baza de la Deveselu este cea mai apropiata de Rusia.Ce te face sa crezi ca Romania nu este luata in vizor, ca tinta intr-un eventual conflict, de catre Rusia? Vad ca deja ai ales niste orase in care se va emigra.Nu ai de unde sti asta.Multi din ucrainieni au rude in Rusia.

| 0x11111051 a răspuns (pentru darrio2007):

"e te face sa crezi ca Romania nu este luata in vizor, ca tinta intr-un eventual conflict, de catre Rusia?" Info asta de unde ai luat-o? Parca ti-o spus Putin, ca el nu sta cu ochiul pe Romania, fiindca ea este un stat NATO. Si Basescu a citat spusele loui!

| darrio2007 a răspuns (pentru 0x11111051):

Dupa numele tau pari conational cu Putin.Am trait destui ani pana acum ca sa fiu convins de asta. Daca suntem cu americanii e clar ca nu ne stimeaza deloc Putin.Ai auzit de Razboiul Rece? Ce am scris acolo este strict parerea mea.Nu este luata de nicaieri.

| 0x11111051 a răspuns (pentru darrio2007):

Destui ani? La nume ai 2007 si pe foto esti un copil. 7 ani - maxim atit ai. Numele? Numele nu are nimic legat cu el! Traducel cu Google Translate daca nu stii rusa. Nu e vina mea. Razboiul Rece stiu destul despre el.

Iar eu te-am intrebat "ce te face sa crezi ca Romania nu este luata in vizor, ca tinta intr-un eventual conflict, de catre Rusia?"

| darrio2007 a răspuns (pentru 0x11111051):

Acel baietel este nepotul meu de 6 ani.Cati ani imi dai acum? Si nu inteleg ce vrei? Ce scrii tu este un citat din raspunsul dat de mine mai sus.

| darrio2007 a răspuns (pentru darrio2007):

Si,apropo,daca eram cel care ma credeai,din poza, as fi stiut eu de Razboiul Rece? Iar daca cineva are la poza o vaca, de exemplu, inseamna ca e vaca? Chiar asa, cati ani ai? Eu am 48. Tu, sigur, mult mai putin.

| 0x11111051 a răspuns (pentru darrio2007):

Daca ai avea 48 n-ai avea timp sa stai pe net. Iar ceea ce scrie pe net si un copil ar putea. Asa ca nu te fa mare si tare, scolerule

| anonim_4396 a răspuns (pentru 0x11111051):

Esti penibil.Nu cunosti motivele pentru care stau eu pe net.Si nici nu este problema ta. Daca eram scoler, cum scrii tu, nu abordam asemenea subiecte.Tocmai tu vorbesti, care iti pui poze cu Putin.

| darrio2007 a răspuns (pentru 0x11111051):

Aveam o parere buna despre moldoveni.Dar cred ca am sa mi-o schimb.Nu mi-ai spus ce varsta ai, ceea ce reiese ca nu esti prea mare.Ti-am tradus numele, atat cat s-a putut.Nici drk nu-l intelege. Puteai pune si tu ceva in romana.Sa intelegem si noi astia, scolerii(sic).Ca doar este site romanesc.Nu crezi? Apropo, mare sunt.Am 1,90 si 90 kg.Si chiar 48 de ani. Oricum putin ma intereseaza parerea ta despre mine.Hai,pa.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tensiuni între Rusia şi Ucraina, mă? laughing În Ucraina, la fel ca-n Basarabia, populaţia s-a rusificat forţat de-a lungul anilor.

| Constantin_Butnaru_1985 a răspuns:

Nu ne afcteazza

| Mirica_Stelus_George_1978 a răspuns:

cred si asa ie daca se itimpla ceva Romania va fi cimp de lupta

| Mirica_Stelus_George_1978 a răspuns:

Mai rau decit suntem noi afectati nu cred ca au rusi alte variante sa ne afectezedoar sa iceapa ceva sa mai rareasca si la noi din hoti si de puturosi sper sa anceapa si nla noi ca an ukraina poate nu mai avem atati parlamentari care suge sangele poporului