| AC4S4 a întrebat:

Cum credeti ca vor arata prezidentialele din toamna?
Ce candidati mai vedeti pe langa Iohannis?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tariceanu si Dragnea.

| AC4S4 explică (pentru suntserios):

Si care crezi ca va merge in turul 2?
Mi-e greu sa cred ca si-ar permite PSD-ul sa nu aiba candidat de la ei in turul 2. Ar fi pentru prima data.

| suntserios a răspuns (pentru AC4S4):

Probabil Tariceanu care va fi din partea aliantei

| minrest a răspuns (pentru AC4S4):

Daca ar candida Dragnea, ar obtine un scor foarte slab si probabil ar pierde conducerea partidului. Daca ar candida altcineva, si ar obtine un scor slab, nu ar ajuta partidul cu nimic. Iar daca ar candida altcineva decat Dragnea, si ar obtine un scor bun, ar apare un nou pol de putere in PSD, si probabil ar lua locul lui Dragnea imediat. Asa ca, este dificil pentru PSD sa aiba candidat propriu, chiar si in primul tur.

| AC4S4 explică (pentru minrest):

Dacă candidează Tăriceanu, PSD va pierde credibilitate în ochii electoratului lor, dar și în rândul membrilor.

| minrest a răspuns (pentru AC4S4):

Sunt multe situatii in care pierzi oricum, si cauti sa alegi varianta in care pierzi mai putin.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Johannis cu Dragnea în turul 2.
Câștigă Claus, pas cu pas.

| minrest a răspuns:

Probabil Tariceanu de la coalitia majoritara; hai sa nu ne bazam pe ce fac altii si sa il votam pe sas cu totii.

| Plato a răspuns:

Iti dai seama ca si grupul infracțional va avea un candidat, dar nu relevant.
Zvonuri sunt si cu Ciolos si Kovesi, dar ma indoiesc.
Eu cred ca Iohannis castiga fara emotii.

| Bizon95 a răspuns:

Dragnea, chiar, cu imbecilitatea prostimii din tara asta s-ar putea si sa castige
mai ales daca nu se rezolva problema cu votul din diaspora si are grija pesedeu' sa nu se rezolve si iar sa voteze doar o treime din diaspora

| AC4S4 explică (pentru Bizon95):

Cum o treime? Din 3-5 milioane au putut vota vreo 300.000 in 2014. 10%

| Bizon95 a răspuns (pentru AC4S4):

Greseala mea, nu am stiut exact si am ramas cu o idee gresita
merci ca mi-ai spus cifra corecta, acum o sa tin mintewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieri s-a cam arătat unu