| Iulian3038 a întrebat:

Cum e cu abonamentele la Orange? Am de platit 50 de milioane pentru ca nu am mai platit de 3 luni abonamentul, mi-au venit solicitari acasa ca ma da in judecata, insa nu am nimic trecut pe numele meu, ce mi se poate intampla,

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa obtinerea hotararii judecatoresti o sa incerce executarea silita, in primul rand prin poprire pe salariu sau alte venituri (daca ai) si apoi prin executarea silita a unor bunuri mobiliare (daca ai).

| darrio2007 a răspuns:

Dar ce abonament ai? Aproape 17 milioane pe luna? Inclin sa cred ca asta a si fost scopul tau. Sa iei telefon si sa nu platesti. De ce vine la tine acasa daca nu e pe numele tau?
Ne cam minti.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

3 luni? laughing Cred ca nu ai platit cativa ani.

| ziftode a răspuns:

Juridic, poti fi umarit pana in panzele albe si sa isi recupereze paguba, insa daca s-a ajuns la 5mii de lei atunci ma cam indoiesc ca 1. stiu exact cine esti si 2. ca o sa renunte vreodata

personal, numele si CNP-ul daca il au, si nu o sa mai faci abonament, in vecii vecilor, AMIN, la orice operator de telefonie din tara asta (esti trecut pe lista neagra)

dar poti sa faci cartela preplatita cu optiuni si alte cioace

PS stiu sigur ca am dat niste informatii pe care Orange si alti operatori URASC sa fie stiute de clienti, insa...
1. URASC ORANGE, si 2. MI SE RUPE!

PSS "iubesc" Orange, de pe vremea cand ma mintea in fata cu EXTREM DE MULTA NESIMTIRE cum ca mama mea in Baicoi nu avea semnal (dar cand reuseam sa o prind la telefon vorbeam si o ora, deci semnalul nu avea nici o treaba), dar de fapt ei nu aveau destule canale de comunicatie, asa ca PRACTIC... ISI BATEAU JOC!