| AvalohAlyn a întrebat:

Cum era relația dintre România Comunistă și America(Statele Unite?) In vremea 1950 -1989?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Ai pus perioada de timp prea lunga
relatia a variat, la inceput toti s-au uitat urat ca ne-au facut comuisti rusii invadatori si comuistii l-au amenintat pe Regele Mihai sa plece din tara, dar la un moment dat Ceasca s-a opus URSS-ului, cu nunumaistiuce chestie si l-au invitat americanii si l-au pupat in kur, iar Ceasca si-a prermis pentru ca rusii NE-AU FURAT aurul evacuat la ei in ww2
insa, spre sfarsit, cu economia in cadere libera si nivel de trai de rahat, nimeni nu vroia sa aiba de-a face cu o tara comuista