| hilbilly a întrebat:

Cum imi pot recupera banii de la agentia de turism pentru o vacanta? Am vorbit cu ei, au spus ca banii nu mi-i pot recupera si ca imi pot schimba data sau pot primi un voucher. Eu nu vreau nici una, nici alta, ce pot face? Vreau banii!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai o singura cale legala: sa-i dai in judecata si sa soliciti restituirea sumei platite. Nu se stie daca o sa si obtii asta, avand in vedere ca este o zona gri, atat de catre UE cat si de catre unele tari s-a hotarat ce ti-a spus firma, respectiv acordarea de voucher sau schimbarea datei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii dai in judecata

| Stropdeploaie a răspuns:

Daca totul revine la normal! Greu de crezut ca ti poti recupera banii!)))