| numesiprenume0 a întrebat:

Cum mă pot înscrie într-un partid politic? Ce studii trebuie sa am? La ce mă ajută acest lucru? Daca mă înscriu într-un partid politic voi primi indemnizație/salariu? Ofer funda pentru răspunsuri clare.

Răspuns Câştigător
| Monst a răspuns:

Nu iti trebuie studii. Trebuie sa ai 18 ani si sa depui o cerere online sau la sediul partidului la care vrei sa te inscrii si daca vrei o pozitie mai buna in partid de la inceput iti trebuie pile relatii.Asa te pune sa imparti fliere si sa pui lumea sa semneze petitii.La inceput nu o sa iti dea cine stie ce remuneratie.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie de niciun studiu, trebuie doar sa platesti cotizatia. Tu lor, nu invers.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum mă pot înscrie într-un partid politic?
Faci cerere.
Ce studii trebuie sa am?
Nu se cer studii.
La ce mă ajută acest lucru?
Nu te ajută, tu ajuți.
Daca mă înscriu într-un partid politic voi primi indemnizație/salariu? Nu.

| johnnny123 a răspuns:

Daca te inscrii intr-un partid politic vei plati cotizatie de membru, nu vei primi indemnizatie. Daca avansezi in randurile partidului si prinzi un post pe undeva, abia atunci vei incepe sa primesti salariu.

Intrebarea este de ce vrei sa te inscrii intr-un partid politic din moment ce e evident ca nu stii absolut nimic despre partide politice?