| Marian1112 a întrebat:

Cum pot obtine actul/titlul de proprietate/contractul de vanzare-cumparare al unui imobil in care locuiesc? Adresa lui este domiciliul meu.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il ceri de la proprietar sa-l vezi si sa faci o copie, bineinteles daca vrea sa ti-l dea, nu este obligat. Ai mai putea incerca sa soliciti un extras de carte funciara pentru informare, de la biroul de carte funciara.

| Marian1112 explică:

Am incercat sa obtin un extras de carte funciara dar trebuie sa cunosc numarul cadastral. Stiti cum l-as putea obtine?