| RromAn a întrebat:

Cum pot obtine o declaratie pe propria raspundere de la o persoana din strainatate?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de cum vrei si ai nevoie sa fie declaratia, respectiv sub semnatura privata sau autentica.
Daca ajunge cea sub semnatura privata atunci o scrie, scrie localitatea unde o da, o dateaza si semneaza.
Daca trebuie sa fie autentica atunci o poate da la orice reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei din tara unde se afla.
In ambele cazuri ti-o poate trimite prin posta sau curier rapid.

| romeo78 a răspuns:

Mergeți la un notar sau avocat să discutați această problemă!