Întrebare recomandată | alexsaxx2323 a întrebat:

Cum pot recupera taxa de la masina, in aceasta perioada fiind taxa scoasa?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce taxa vrei sa recuperezi, respectiv timbrul de mediu sau taxa de poluare existenta inainte acestuia.
Timbrul de mediu nu se poate recupera, taxa existenta inainte acestuia se poate doar printr-o actiune in judecata.

| untu a răspuns:

Nu cred ca mai poate fi recuperata taxa de la masina!

| Alexia26 a răspuns:

Va contrazic. Taxa de timbru se recupereaza, doar daca dai statul in judecata. Cealalta, la fel se recupereaza, dar sa nu fi trecut 5 ani. Am inmatriculat masina in 2013 septembrie si am deciazie a tribunalului de restituire.

| lauren93 a răspuns:

Se poate recupera dar din cate stiu se restituie esalonat pe 5 ani.
De exemplu: la 500 euro iti vin 100 euro pe an, 8 euro pe luna.