| Ukaya a întrebat:

Cum pot sa ma ofer voluntar la vaccinare sau in spital contra covid?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, n-ai pregatire medicala. Pe langa personalul medical au mai participat si studentii la medicina din anii superiori, nu si alte persoane.

| Ukaya explică (pentru Ioandelasal):

Pai de aia mor oameni ca ai nevoie de o diploma pentru orice in tara asta

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ukaya):

Oamenii mor din mai multe cauze, daca ne referim strict la actuala situatie cei mai multi mor fiindca nu se vaccineaza si nu respecta regulile.
Nu mor din cauza ca nu sunt voluntari, asa cum crezi.

| Ukaya explică (pentru Ioandelasal):

Pai nu s au vaccinat fiindca iau mintit unii cu diplome chiar daca sunt prosti morti sunt atatia doctori si avocati care scriu toata ziua sa nu te vaccinezi si logic ca ii crezi ca zici vai au diploma. un doctor care zice sa nu te vaccinezi te convinge mai mult decat 10 doctori care iti zic sa te vaccinezi ca zice ce vrei tu sa auzi si il iei pe el in serios.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ukaya):

Cine crezi ca te primeste pe tine, fara calificare in domeniu?
Băi dar esti chiar penibil!
Nu mai vrei sa dai sfaturi in sat? Daca mor oameni, mor din cauza unuia ca tine.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ukaya):

Nu s-au vaccinat fiindca au ascultat de rauvoitori sau nestiutori, in loc sa asculte de oamenii de stiinta ori nu i-a dus mintea sa vada cine ii sfatuieste de bine sau de rau.

| Ukaya explică (pentru Ioandelasal):

Cel mai mult rau au facut doctori conspirationisti

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ukaya):

Este adevarat, dar nu acesta era subiectul intrebarii tale, de altfel am deraiat de la subiect.

| Werrich a răspuns:

Nu exista asa ceva, doar cei cu studii medicale pot participa.

| clausiohanis a răspuns:

Trebuie sa fii asistent medical

| LeeMina22 a răspuns:

Presupun ca trebuie sa gasesti un astfel de centru/spital si pur si simplu sa mergi sa le spui celor de acolo( asistenti sau idk) ca vrei sa te oferi voluntar. Nu sunt sigura daca asa merge treaba dar ai putea incerca