| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi fac asigurare CNAS daca nu-s angajat? Am cautat pe net dar este un intreg roman de citit pe site-u' statului.
Am inteles ca trebuie sa merg la FISC si sa platesc 190 lei si cu un act sa merg la Casa de Sanatate. Asa-i?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inchei un contract de asigurare cu Casa de Asigurari de Sanatate din judetul tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, îți plătești sănătatea singur dacă nu ești angajat sau nu ai alta forma de asigurare

| anonimg a răspuns:

Cel mai bine mergi direct la ei, sau îi contactezi prin telefon.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu esti elev/student?