| AliceAne a întrebat:

Cum pot sa-mi trec inca un prenume in buletin

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe cale administrativa, conform OG 41/2003 sau pe cale judecatoreasca, in ambele cazuri daca ai motive intemeiate.

| stlucian a răspuns:

Uite ce-ti trebuie :
http://www.iploiesti.ro/......i-numelui.
Sper sa fie cu noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va trebui sa ceri prin judecatorie adaugarea unui prenume. Apoi, sa-l anunti prin momitorul oficial. In final, schimbarea buletinului. Asta pe scurt. Pentru ca procedura este foarte lunga si se cer multe acte, motivari serioase de schimbare a numelui, acceptul parintilor daca esti minor, verificari la politie daca nu ai infractiuni, etc.
Succes!

| Calin_Nicol_1976 a răspuns:

Schimbi buletinul

| AAAA1Antona99565 a răspuns:

Ce sa-ti spun, greu la noi e greu si vrezi na daca ai nume ca ce stiu eu Pasare, Crenvuste, Banu, Mercedesu, Semaforu, Avionu, Dolaru te inteleg si te inteleg si ailalti, da asa nu stiu ce sa zic... cam greu