| LanguageMaster a întrebat:

Cum protejează procurorii cinstiți informațiile din anchetă de colegii lor corupți?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu: nu divulga informatiile obtinute si nu dau acces la dosar altor procurori. Se pot da informatii si dosarul numai sefului direct, atunci cand o cere sau cand ii prezinta rechizitoriul sau alt act de incheiere a dosarului.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Simplu! Pe toata perioada anchetei numai procurorul care cerceteaza cazul si coordonatorul de caz au acces la dosar.

| Bizon95 a răspuns:

Sefa DNA este data afara, acuzata de coruptie si retinuta in tara ca sa nu ajunga procuroare in UE, apoi e inlocuita cu unul CORUPT care are acces la toate dosarele, implicit

te-am convins?